Prva liga FBiH: Jedinstvo u finišu do pobjede nad Čapljinom, Bratstvo u prvom poluvremenu slomilo Travnik

Danas su odigrane tri utakmice Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, čime je kompletirano 24. kolo. Budućnost je s 2:0 bilo bolje od Slavena, a istim je rezultatom Bratstvo pobijedilo Travnik, dok je Jedinstvo minimalnim rezultatom savladalo Čapljinu.

Bratstvo je danas u Gračanici dočekalo Travnik i već nakon 45 minuta steklo prednost koju su uspjeli odbraniti u preostalom dijelu utakmice. Već u 12. minuti Dejan Zarić je doveo domaći tim u vođstvo, da bi dvije minute prije odmora konačnih 2:0 postavio Stefan Stojanov

Istim je rezultatom Budućnost u Banovićima savladala živinički Slaven. Pitanje pobjednika ove utakmice riješeno je u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Adnan Džinić i Kemal Mujarić.

Najneodlučniji meč odigran je u Bihaću, gdje je Jedinstvo dočekalo Čapljinu. Početni rezultat bio je aktuelan sve do samog finiša, kada prvo gosti ostaju s igračem manje nakon što je isključen Mufid Salčinović, da bi potom veliko slavlje domaćinu kasnim golom donio Fadil Čizmić

Današnjom pobjedom Jedinstvo je skočilo na devetu poziciju tabele, Čapljina je ostala pretposljednja, Budućnost osma, a Bratstvo se pomjerilo na šesto mjesto. Slaven je i dalje na osvojenih sedam bodova i posljednjem mjestu, dok se Travnik spustio na sedmo mjesto.