Danas je odigrano sedam utakmica desetog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Derbi kola odigran je u Maglaju gdje je TOŠK prekinuo niz od četiri utakmice bez pobjede i nanio prvi poraz ekipi Sim Bau-a nakon isto toliko utakmica.

Nije tako djelovalo da će biti kada je u 18. minuti Dino Kalesić doveo tim iz Kosove u prednost. Ipak, sedam minuta kasnije Hamza Bešić je zaradio crveni karton i ostavio Sim Bau sa igračem manje.

Iskoristio je to Irman Sejmenović i minut kasnije poravnao rezultat. Potpuni preokret TOŠK-u donio je Kenan Delić u 51. minuti. Dvije minute kasnije, Selmir Mahmutović je pogodio protiv bivšeg kluba i postavio konačnih 3:1.

Mahmutović, Prva liga FBiH: Mahmutović u derbiju kola presudio bivšem klubu, Mladost šokirala Bratstvo u Gračanici s igračem manje

Zanimljivo je bilo i u Banovićima gdje je Gradina stigla dva gola zaostatka koja je imala već u sedmoj minuti, međutim domaći su ipak stigli do tri boda.

Dobro je krenulo po Budućnost. Halil Mahmutović je u četvrtoj minuti doveo zeleno-crne u prednost, da bi tri minute kasnije Sudo Behram povećao na 2:0.

Uspio je pred kraj prvog poluvremena Eldin Hasanbegović smanjiti na 2:1 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku, Gradina je stigla do potpunog povratka, a izjednačenje gostima iz Srebrenika donio je Stefan Vasiljević. Ipak, novo vođstvo Budućnosti donio je Kemal Mujarić u 83. minuti utakmice sa bijele tačke, za ispostaviće se nova tri boda.

Najveće iznenađenje kola viđeno je u Gračanici gdje je Mladost slavila rezultatom 2:1.

Maid Jaganjac je u desetoj minuti doveo domaće u prednost i djelovalo je da će imati otvoren put ka novoj pobjedi naročito nakon crvenog karton Elvira Durakovića u 27. minuti, međutim u nastavku drugačija slika.

Prvo je početkom drugog dijela Safet Čago pogodio za 1:1 u Gračanici, da bi pred kraj kontranapad iskoristio Faruk Jusić i donio preokret gostima. Mladost je nekoliko minuta prije kraja stigla i do trećeg pogotka i trijumfa.

Svi rezultati desetog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine:

• Zvijezda – Travnik 1:1 (Fačić ;Vujica)
  • Bratstvo – Mladost 1:3 (Jaganjac; Čago, Jusić)
  • Budućnost – Gradina 3:2 (Mahmutović, Behram, Mujarić; Hasanbegović, Vasiljević)
  • Igman – Tomislav 2:1 (Kašić Bibić; Šiško)
  • Sim Bau – TOŠK 1:3 (Kalesić; Sejmenović, Delić, Mahmutović)
  • Rudar – Radnik 0:2 (Jusupović, Rizvo)
  • Orašje – Jedinstvo 1:0 (Janjić)