Prva liga FBiH: TOŠK i Igman nastavili bitku za prvo mjesto, Sim Bau ubjedljivo savladao Rudar

Danas je odigrano šest susreta četvrtog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Sim Bau je u Maglaju dočekao kakanjski Rudar i stigao do prvog trijumfa u novoj sezoni Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. Dženan Hošić je u svojoj trećoj utakmici na klupi federalnog prvoligaša sklopio pobjednički tim, koji je već nakon 45 minuta imao značajnu prednost.

Domaći su poveli u 13. minuti golom sa bijele tačke, a gol je postigao Ševkija Resić. Na isti način je bivši igrač Sarajeva zatresao mrežu Rudara i u 25. minuti, čime je tim iz Kosove već na poluvremenu imao prednost od dva gola.

Sva pitanja oko pobjednika završena su 60. minuti kada je Milorad Albijanić postigao pogodak i pvoećao na 3:0 za Sim Bau. Konačnih i ubjedljivih 4:0 postavio je Dino Kalesić u 70. minuti.

via GIPHY

via GIPHY

Zanimljivo je bilo u Doboj Kaknju, gdje je Mladost dočekala TOŠK.

Gosti iz Tešnja su sjajno otvorili susret, te nakon pola sata igre poveli golom Ajdina Mujagića. Samo pet minuta kasnije, Benjamin Šehić je zatresao mrežu Mladosti, za 2:0 prednost “Atomaca“. Mahir Karić je pogotkom u 39. minuti smanjio prednost domaćih na 2:1 i sačuvao nadu domaćim.

Početkom drugog poluvremena Mladost je stigla i do izjednačenja, ali je to kratko trajalo jer je minut kasnije Selmir Mahmutović realizovao jedanaesterac i ponovo vratio TOŠK u prednost. Tri minute nakon toga, u 61. Mahmutović je ponovo bio strijelac i TOŠK je tada vodio 4:2. Do kraja više nije bilo promjene rezultata, pa je TOŠK stigao do desetog boda nakon četiri utakmice.

Budućnost je u Banovićima u jednom od derbija kola dočekala Igman.

Prvo poluvrijeme bilo je bez golova sve do samog finiša, kada je su gosti iz Konjica sa bijele tačke poveli. Kazneni udarac je tada realizovao Senad Kašić.

U drugom poluvremenu drugačija slika. Nakon sat vremena igre Armin Vrabac je poravnao rezultat u Banovićima. Ipak, prevagu i tri boda gostima donio je Sedin Ljuca u 82. minuti utakmice.

tosk buducnost

Svi rezultati četvrtog kola Prve lige FBiH:

• Mladost – TOŠK 2:4 (Karić 39; Mujagić 30′, Šehić 35′, Mahmutović 58′, 61′)
  • Goražde – Radnik 0:1 (Jašarević 90′)
  • Travnik – Tomislav 1:1 (Janković 23′; Fazlić 60′)
  • Bratstvo – Orašje 4:1 (Smajić 28′, Aletić 32′, Šer 50′, Jaganjac 53′; Nargalić 71′)
  • Budućnost – Igman 1:2 (Vrabac 60′, Kašić 44′, Ljuca 82′)
  • Sim Bau – Rudar 4:0 (Resić 12′, 25′, Albijanić 60′, Kalesić 70′)