Danas je odigrano sedam utakmica 13. kola Prve lige Republike Srpske.

Zvijezda 09 je na svom terenu bez problema savladala Omarsku rezultatom 5:2.

Krenuli su domaći dobro i preko Igora Blagojevića stigli u prednost u 28. minuti, da bi pred kraj prvog dijela Muamer Svraka povećao na 2:0.

U nastavku je samo za dvije minute Darko Romanić postigao autogol, a potom u 56. minuti Dejan Popara pogodio za ubjedljivih 4:0 za Zvijezdu 09. Uspjeli su gosti ipak do kraja susreta da smanje prednost i postignu počasni pogodak, a učinio je to Branko Rosić u 65. minuti. Ipak, ponovo tri gola razlike za Zvijezdu 09 donio je Blagojević svojim drugim golom u 72. minuti, da bi konačnih 5:2 postavio Ognjen Jaćimović.

Kesić, Prva liga RS: Kesić i Nuhanović presudili Slogi u derbiju kola, Perović het-trikom za šest minuta riješio Ljubić

Sloboda Novi Grad je u derbiju kola na svom terenu savladala do tada prvoplasiranu Slogu iz Doboja rezultatom 2:0.

Nije na poluvremenu bilo golova na “Mlakvama”, a trenutak odluke desio se u nastavku kada je najbolji strijelac lige Edin Kesić u 72. minuti sa bijele tačke donio pobjedu Slobodi.

Krenula je Sloga potom na sve ili ništa, a u petoj minuti nadoknade Alen Nuhanović je ostao sam u petercu gostiju i postavio konačnih 2:0.

Krupa je na svom terenu savladala Ljubić rezultatom 4:1.

Nije djelovalo tako na poluvremenu pošto je Anđelo Guzijan u 32. minuti doveo Ljubić u prednost i tako je ostalo do odmora.

Ipak, u nastavku šou napadača Krupe Miloša Perovića. U roku od samo nekoliko minuta Perović je postigao het-trik i preokrenuo u korist Krupe do 52. minute.

Konačnih 4:1 za Krupu postavio je Nemanja Vidović u 84. minuti.

Svi rezultati 13. kola Prve lige Republike Srpske:

• Sloboda – Sloga 1:0 (Kesić 72′)
  • Krupa – Ljubić 4:1 (Perović 46′, 49′, 52, Vidović 84′; Guzijan 32′)
  • Zvijezda 09 – Omarska 5:2 (Blagojević 28′, 72′, Svraka 42′, Romanić ag 54′, Popara 56′; Rosić 65′)
  • Budućnost Pilica – Borac KD 1:0 ()
  • Kozara – Podrinje 4:0 (Šikanjić 47′, 69′, Runić 68′)
  • Modriča – Drina 3:0 (Šoškić 10′, Božić 24′, Cvijanović 65′)
  • Tekstilac – Sutjeska 0:0