Prva liga RS: Krupa deklasirala Borac, Sloga posrnula u Zvorniku

Krupa je na svom stadionu deklasirala Borac iz Kozarske Dubice sa 6:0 u okviru 16. kola Prve lige Republike Srpske, dok je Sloga posrnula u Zvorniku gdje je poražena od strane Drine sa 2:1.

Ponovo je proradila mašina iz Krupe jer su njeni fudbaleri deklasirali Borac iz Kozarske Dubice sa 6:0 u prvom meču nakon duge zimske pauze.

Na svom terenu je Krupa pokazala pravu dominaciju, ali prvo poluvrijeme nije rezultatski govorilo da bi Borac baš ovoliko mogao da izgubi. Domaći su u ovom periodu utakmice postigli “samo” dva gola i to oba preko Emanulaha Blaževića u 26. te 40. minuti.

Krupa
FK KRUPA/facebook

Ipak, u drugom poluvremenu je Krupa ubacila u veću brzinu te je svoju domaću publiku i gostujuću ekipu iz Kozarske Dubice počastila sa još četiri “komada” u mreži.

Pogađali su za domaćina Džafo Hadžić u 55., Blažević koji je kompletirao het-trik u 70., Ognjen Krneta koji je postigao svom bivšem klubu gol u 74., i Miodrag Rudan sa pogotkom u 82. minutu kojim je postavio rezultat na konačnih 6:0.

Ovo pobjedom je Krupa upisala svoju 13-tu u šampionatu te je do sada postigla 36 golova, čime je za sada ubjedljivo najefikasnija ekipa Prve lige Republike Srpske.

drina zvornik

Sloga je u Zvorniku posrnula te je poražena sa 2:1 od domaćina Drine, i ovim porazom je sastav iz Doboja pao na treće sa drugog mjesta Prve lige Republike Srpske.

Poveli su domaći već u ranoj fazi utakmice, odnosno u 18. minutu kada je precizan bio Dušan Ristović. Rezultat 1:0 u korist Drine je trajao sve do 80. minuta kada su poveli 2:0.

Tada je golgeterski raspoložen bio Sreten Milošević, a Sloga iz Doboja je do kraja susreta uspjela doći samo do pogotka utjehe i to u petoj minuti nadoknade poslije udarca Gorana Suljića.

sloboda

Poraz dobojske Sloge je iskoristila Sloboda iz Novog Grada koja je nakon trijumfa na svojim “Mlakvama” protiv Podrinja sa minimalnih 1:0 skočila na drugo mjesto šampionata.

Strijelac jedinog pogotka na utakmici u Novom Gradu je zapravo bio fudbaler gostujućih Uroš Zupur koji je u 26. minutu postigao autogol, tj. matirao je svoga golmana.

Sutra je ostala da se odigra još jedna utakmica 16. kola Prve lige Republike Srpske i to između domaćina Omarske koja će od 14h na terenu svog stadiona dočekati Sutjesku.

Kompletni rezultati sa današnjih sedam odigranih utakmica 16. kola Prve lige Republike Srpske:

Stanje na tabeli nakon sedam odigranih utakmica 16. kola Prve lige Republike Srpske: