Prva liga RS: Krupa ne zna za grešku, Sloboda silna u Pilicama, Zvijezda 09 u korak sa Novljanima

Danas je odigrano sedam utakmica petog kola Prve lige Republike Srpske.

Krupa je nastavila sjajan niz i u petom kolu stigla do novog trijumfa. Tim iz kanjona Tijesno gostovao je u Gradišci ekipi Kozare, a konačan rezultat je bio 3:1 za tim Vladimira Ilića.

Gosti su u prednost došli u 59. minuti pogotkom Slobodana Đekića, a na 2:0 povisio je Miodrag Rudan u 70. minuti susreta. Đekić je u 85. minuti postigao i svoj drugi gol na utakmici i time riješio sve dileme oko pobjednika na ovom meču.

U finišu je Kozara preko Miloša Šikanjića postigla počasni pogodak za 3:1. Ispostaviće se da je to na kraju bio i konačan rezultat, kojim je Krupa stigla do pete pobjede u sezoni.

krupa kozara

Trku za Krupom, nastavila je Sloboda ubjedljivom pobjedom protiv Budućnosti u Pilicama.

Novljani su sa četiri gola u nastavku slomili otpor domaćeg tima, koji još uvijek ne zna za bodove u Prvoj ligi Republike Srpske. Edin Kesić je u 49. i 57. minuti sa svoja dva pogotka napravio veliki posao za goste i doveo Slobodu u prednost od dva gola.

Deset minuta kasnije Valentin Alvarez je postigao i treći gol za Slobodu. Nadu domaćima nešto kasnije vratio je Vlado Ivanović, međutim Miloš Sadžak je u finišu postavio konačnih 4:1 za Slobodu.

sloboda

Ni Zvijezda 09 ne posustaje za liderom, pošto je tim iz etno sela Stanišići savladao kao gost ekipu Modriče na stadionu “Dr Milan Jelić“.

Gostima je u Modriči bio dovoljan samo jedan pogodak, a postigao ga je Jovo Beatović u 72. minuti meča.

Ovom pobjedom, Zvijezda 09 je ostala izjednačenja sa Slobodom na drugom mjestu sa 13 bodova, dok je Krupa prva sa dva više.

zvijezda 09 0

Svi rezultati petog kola Prve lige Republike Srpske:

• Borac KD – Omarska 3:2 (Suljić 32′, 33′, Krneta 76′; Rosić 19, 79′)
  • Budućnost – Sloboda 1:4 (Kesić 49′, 57′, Alvarez 67′, Sadžak 88′; Ivanović 70′)
  • Kozara – Krupa (Šikanjić 90′; Đekić 59′, 85′, Rudan 70′)
  • Ljubić – Drina 3:1 (Subić 14′, Miljanović 41′, Žižak 56′)
  • Modriča – Zvijezda 09 0:1 (Beatović 72′)
  • Podrinje – Sutjeska 2:1 (Maksimović 69′, Jezdić 74′ ;Mojović 92′)
  • Slavija – Tekstilac 2:1 (Bjeloš 59′, 86′; Duspara 41′)