Prva liga RS: Slavija ubjedljiva protiv Ljubića, Krupa doživjela prvi poraz u prvenstvu

Fudbaleri Slavije savladali su ekipu Ljubića sa 3:1, dok je Sloga iz Doboja savladala na gostovanju ekipu Krupe koja je tako u 11. kolu Prve lige Republike Srpske doživjela prvi poraz.

Tim Krupe nakon što je poslije prvih deset utakmica bila prva na tabeli sa devet pobjeda i jednim remijem, sada je poražena od gostiju iz Doboja.

Domaći igrač Miloš Perović dobio je crveni karton u devetom minutu, da bi se odlučujući trenutak utakmice dogodio se u 16. minutu kada je Uglješa Stevanović poslije velike greške golmana, postigao gol vrijedan pobjede za tim Sloge, koji se tako izjednačio sa Krupom po broju bodova.

Slavija je u Istočnom Sarajevu bila bolja od Ljubića sa 3:1, a do vođstva je stigla u četvrtom minutu golom Dejana Bjeloša. Tim iz Prnjavora je izjednačio golom Aleksandra Žižaka u 44. minutu.

U drugom poluvremenu domaća ekipa je ipak bila bolja i Bjeloš je sa bijele tačke u 79. minutu dao gol za 2:1, a konačnih 3:1 postavio je Amar Beširević u 85. minutu.

U Gradišci ekipa Kozara i Sutjeska iz Foče su remizirale 1:1, a poveli su gosti preko Dejana Raševića u 47. minutu, da bi bod domaćinu donio Draško Lolić u 73. minutu iz penala.