Fudbaleri Slavije ubjedljivo su sa 4:0 savladali na domaćem terenu ekipu Modriče, dok su vodeći na tabeli Krupa i Sloboda upisali pobjede u 15. kolu Prve lige Republike Srpske.

Igrači Krupe krenuli su ofanzivno u meč i stigli su do vođstva već u 14. minutu kada je Miloš Perović postigao gol za 1:0 nakon asistencije Slobodana Đekića. Isti igrač je u 32. minutu udvostručio prednost domaćina, a sada je dao gol nakon asistencije Emanulaha Blaževića.

Gosti su uspjeli da smanje zaostatak u 51. minutu kada se nakon slobodnog udarca lopta odbila od živi žid, a na nju je naletio Filip Račić i postavio je na kraju će se ispostaviti konačnih 2:1. Na samom kraju utakmice igrač gostiju Milan Jević dobio je drugi žuti, odnosno crveni karton i tako je Željezničar završio duel s igračem manje.

liga, Prva liga RS: Slavija ubjedljiva protiv Modriče, Krupa i Sloboda nastavljaju trku za prvo mjesto

Po lijepom vremenu u Istočnom Sarajevu igrači Slavije trijumfovali su protiv Modriče sa 4:0, a sve je već počelo u četvrtom minutu kada je Nikola Bjeloš dobio loptu u šesnaestercu i savladao je golmana gostiju za 1:0. U 27. minutu igrači Modriče su napravili penal i Bjeloš je preuzeo odgovornost te je postigao svoj drugi gol za 2:0.

Samo što je ušao u igru Luka Aksentić je dao gol za 3:0 u 66. minutu poslije kontre njegovih saigrača i dodavanja Đorđa Avdalovića. Konačnih 4:0 postavio je Avdalović tako što je sačekao jedno ubacivanje na pet metara i iz prve je zatresao mrežu gostiju.

Fudbaleri Kozare poraženi su na domaćem terenu od ekipe Borca iz Kozarske Dubice sa 2:1. Poveli su domaćini već u drugom minutu preko Draška Lolića, a onda je Stefan Tomaš izjednačio na 1:1 u 18. minutu, da bi pobjedu gostima od 2:1 donio Ognjen Krneta u 64. minutu.

Ekipa Tekstilca ugostila je tim Podrinja i pobijedila je sa 3:1 nakon preokreta. Gosti su poveli golom Danijela Erića u 29. minutu sa 1:0, ali je u 54. minutu Vide Ivanović izjednačio na 1:1. Isti igrač je dao gol za preokret od 2:1 u 59. minutu, a konačnih 3:1 postavio je Predrag Lejić u 90. minutu.

Fudbaleri Zvijezde 09 bili su bolji od fočanske Sutjeske sa 2:1, a prvi na meču dao je Muamer Svraka u 28. minutu. Nikola Mojović je izjednačio na 1:1 u 71. minutu, a pobjedu domaćem timu donio je Andrija Janjić u 87. minutu.

Sloboda iz Novog Grada ostvarila je pobjedu nad Ljubićem iz Prnjavora od 3:1 i sve je pokrenuo Edin Kesić golom u drugom minutu za 1:0. Milan Lalić je udvostručio prednost na 2:0 u 13. minutu, da bi Anđelo Guzijan smanjio na 2:1 u 23. minutu. Pobjedu domaćina ovjerio je Lalić drugim golom u 38. minutu za 3:1.

Jedini meč koji je završen bez postignutog gola je onaj odigran u Pilici između Budućnosti i Drine iz Zvornika (0:0).