Odigrano je pet utakmica Prve lige Republike Srpske u terminu oh 14:30h, a trijumfe su upisali Sloga, Zvijezda 09, Drina

Sloga je na svom terenu bila ubjedljiva protiv Kozare i savladala tim iz Gradiške rezultatom 3:0.

Sve dileme oko pobjednika na “Lukama” bile su riješene u prvom poluvremenu nakon kojeg je domaći tim imao tri gola prednosti.

U desetoj minuti je Slogu doveo u vođstvo David Knežević. Uglješa Stevanović je u 33. minuti povećao na 2:0, da bi tri minute kasnije Dimitrije Zajić pogodio za konačnih 3:0 u Doboju.

Zvijezda 09 je uspjela u drugom poluvremenu slomiti otpor Tekstilca i nakon poraza od Krupe vratiti se na pobjedničke staze.

Vodeći gol za tim iz etno sela Stanišići postigao je Daniel Matić u 50. minuti utakmice, da bi u 68. minuti konačnih 2:0 za Zvijezdu 09 postavio Igor Blagojević.

SLOGA, Prva liga RS: Sloga silna protiv Kozare, Zvijezda 09 se vratila na pobjedničke staze

Drina i Sloboda su remizirali u Zvorniku rezultatom 1:1.

Jedini gol za Drinu postigao je u prvom poluvremenu, tačnije u 25. minuti Petar Gavrović kada je matirao golmana Slobode Elvira Traku.

Sloboda je do izjednačenja stigla u finišu susreta, kada je Edin Kesić sa bijele tačke postavio konačnih 1:1.