Prva liga RS: Trijumf Slobode u Gradišci, Krupa sigurna protiv Tekstilca

Danas je odigrano šest utakmica Prve lige Republike Srpske u fudbalu, a pobjede su zabilježile ekipe Slobode iz Novog Grada i Krupe.

Fudbaleri Kozare i Slobode iz Novog Grada odigrali su danas na stadionu “Velimir Sombolac” derbi meč sedmog kola Prve lige Republike Srpske, a gosti su na kraju trijumfovali sa 1:0.

Prvu priliku za Slobodu imao je Valentin Alvarez u 15. minutu, da bi se nakon toga dva puta u solidnim situacijama našao i Mateja Dodig, ali promjene rezultata nije bilo.

Novu priliku Sloboda je imala u 33. minutu kada je slobodan udarac izveo Mladen Zgonjanin, ali je Dejan Glišić sjajnom paradom spasio svoj tim.

Stopostotnu priliku za domaću ekipu propustio je Aleksandar Malbašić u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada se našao sam oči u oči sa Elvirom Trakom koji je vrhunski intervenisao.

kozara 1

U drugom poluvremenu obje ekipe su imale nekoliko dobrih prilika, ali se na gol čekalo do 79. minuta kada su se u centru pažnje našla dva Slobodina Argentinca.

Najprije je Francisko Alegre šutirao nakon prodora, Glišić je uspio da interveniše, da bi na odbijenu loptu natrčao Alvarez i pospremio je u mrežu za nova tri boda za Novljane.

Fudbaleri Krupe nastavili su sa sjajnim partijama, a danas su ostvarili sigurnu pobjedu protiv Tekstilca iz Dervente. Izabranici trenera Vladimira Ilića odlično su otvorili susret i stigli do prednosti već u šestom minutu golom Miloša Perovića.

Sve dileme oko pitanja pobjednika riješio je Slobodan Đekić u 67. minuta nakon kontranapada, a domaća ekipa imala je još nekoliko dobrih šansi da ostvari i ubjedljivije trijumf, ali je na kraju ostalo 2:0.

Treba istaći i to da je Ozren Perić u 32. minutu zaradio drugi žuti karton te na taj način učinio medvjeđu uslugu svojoj ekipi koja je oko sat vremena igrala sa igračem manje u polju.

krupa 1

Uzbudljivo je bilo i u Kozarskoj Dubici gdje je Borac dočekao ekipu Sutjeske. Golova nije bilo sve do 93. minuta kada su gosti iz Foče istrčali kontru, a Stefan Srbinja postigao pobjedonosni gol na asistenciju Nikole Mojovića.