Fudbaleri Rada i Crvene zvezde remizirali su 2:2 u okviru 35. kola Superlige Srbije.

Prvih 20 minuta na utakmici obilježili su Milan Pavkov i Damir Kahriman. Napadač Crvene zvezde je imao nekoliko sjajnih prilika, što glavom, što nogom, ali se uvijek na pravom mjestu nalazio Kahriman i čuvao je mrežu svog tima. Jednom je zaprijetio ka golu domaćina i Mirko Ivanić, no to je otišlo pored gola.

Konačno je Crvena zvezda slomila otpor Rada u 31. minutu kada je Ivanić prošao po desnoj strani i ubacio loptu na deset metara do Filipa Falka, a Italijan nakon što se oslobodio čuvara pogodio je za 1:0.

Nakon primljenog gola počeli su igrači Rada da napadaju i najbliži izjednačenju bio je Andrija Kaluđerović u 38. minutu pošto je sa dvadesetak metara pogodio stativu. U naletima domaćih, gosti su izveli jedan brz napad, Falko je dodao do Milana Gajića koji je šutirao i to je bilo izblokirano, da bi naletio Pavkov i konačno matirao Kahrimana za 2:0 u 42. minutu.

Pred sami kraj poluvremena Nemanja Mladenović je lako prošao Marka Gobeljića na desnoj strani, ušao u sredinu i sa desetak metara smanjio je na 2:1.

U nastavku prvi je zaprijetio Aleksandar Busnić u 52. minutu, ipak njegog šut sa distance odbranio je Milan Borjan. Pet minuta kasnije Miloš Degenek je uspio da sačuva svoju mrežu nakon sjajne prilike Marka Šarića. Uslijedio je nakon toga malo mirniji period utakmice, izvršeno je dosta izmjena, a pravo uzbuđenje je tek uslijedilo.

U 74. minutu Šarić je primio loptu na lijevoj strani šesnaesteraca i zatim poslao loptu u kontra ugao za izjednačenje na 2:2.

Očekivano nakon toga je opet Crvena zvezda preuzela incijativu, a Aksel Bakajoko je loše reagovao u dvije situacije kada je mogao ozbiljno da ugrozi gol gostiju. Dijego Falćineli je izašao sam ispred Kahrimana u 88. minutu, no poslao je loptu preko gola.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje Zlatibor, a Rad gostuje u Nišu Radničkom.