Radnički Lukavac u derbiju kola porazio Svatovac i učvrstio se na vrhu tabele

U okviru 10. kola Druge lige FBiH – Sjever, Radnički iz Lukavca je na gostovanju kod Svatovca slavio pobjedu rezultatom 3:2.

Prvi pogodak na meču viđen je već u petom minutu kada je Almir Kukić doveo Svatovac u vođstvo i taj rezultat je ostao nepromijenjen do kraja prvog poluvremena.

Do poravnanja rezultata, gosti su došli u 58. minutu kada je pogodio Aljo Okičić, a bolja igra Radničkog u nastavku krunisana je potpunim preokretom nakon gola Adnana Nukića 20 minuta kasnije za 2:1.

Pitanje pobjednika definitivno je odlučeno u 82. minutu kada je Bedin Smajić doveo Radnički do prednosti od 3:1. Do kraja utakmice, domaći su uspjeli samo da smanje rezultat i postave konačnih 3:2 zahvaljujući golu Adela Demirovića u 85. minutu.

Radnički se ovom pobjedom učvrstio na prvom mjestu Druge lige FBiH – Sjever sa 26 bodova, dok je Svatovac ostao na 18 i zaostaju za liderom osam bodova.

U narednom kolu koje je na rasporedu sljedećeg vikenda, Radnički će u Lukavcu ugostiti Mladost iz Malešića, a Svatovac će putovati u Živinice na gostovanje kod Slavena.