Radnički na korak od Prve lige, preokret Stupčanice u Bugojnu

Danas su odigrane prve utakmice foigravanja za Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine. Radnički je bio ubjedljiv protiv Klisa sa 3:0, dok je Stupčanica slavila na gostovanju protiv Iskre sa 2:1.

Fudbaleri Radničkog iz Lukavca stigli su na korak od ulaska u Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine nakon što su danas na “Jošiku” bili bolji od Klisa iz Buturović Polja sa 3:0.

Poveli su domaći u 20. minutu nakon pogotka Mirnesa Salihovića, a mreže su potom mirovale do 60. minute kada je prednost udvostručio Haris Ordagić. Isti igrač je u 82. minutu postavio konačnih 3:0 za prilično miran revanš u Buturović Polju.

Odlična utakmica odigrana je i u Bugojnu gdje je Iskra dočekala Stupčanicu iz Olova. U prvom dijelu igre nije bilo golova da bi u nastavku domaći poveli. Ipak, kvalitetna gostujuća ekipa je u 81. minutu izjednačila preko Muniba Karahmetovića koji je poslije asistencije Fijada Mehanovića zaobišao protivničkog golmana i poslao loptu u mrežu.

Ubrzo potom mogli su gosti do novog gola, ali je lopta čudno prošla između napadača tima u žutim dresovima. U 90. minutu i Iskra je ozbiljno zaprijetila, ali je golman Stupčanice uspio da reaguje.

Veliku pobjedu Stupčanici je donio Emrah Karamović u 93. minuti te se tim iz Olova nalazi u mnogo boljoj poziciji pred revanš na “Dancu”.