Večeras od 20 časova Radnik i Leotar otvaraju prvo kolo nove sezone Premijer lige Bosne i Hercegovine na “Gradskom stadionu” u Bijeljini.

Radnik je u prošloj sezoni bio 11. tim na tabeli, ali je nedobijanjem licence Mladosti, ostao u Premijer ligi, dok je Leotar istupanjem Krupe stekao premijerligaški status kao drugi tim na kraju Prve lige Republike Srpske.

UŽIVO

90′ Kraj utakmice.

87′ Žuti karton je dobio fudbaler Leotara Filip Kolak.

83′ Pokušao je lukavo Pantelić sa ivice šesnaesterca, međutim nije bio dovoljno precizan.

81′ Još jedna velika prilika koju je propustio Radnika. Esmir Hasukić je ostao sam u petercu, ali je glavom prebacio okvir gola gostiju.

76′ Stigla je lopta do Ivana Šuberta u šesnaestercu Leotara, a on nekarakteristično za sebe volej udarcem pokušao, no nije bio precizan.

72′ Miloš Gigović je svirao prekršaj u napadu Bojana Markovića. Leotar se još jednom odbranio.

68′ GOOOOL! Leotar vodi 1:0. Sjajno je Miloš Sekulović glavom šutirao, Aljkanović je prvo odbranio, ali je fudbaler Leotara stigao prvi do lopte i poslao je u mrežu.

61′ Šarić je napravio veliku šansu Radniku, no sada je Pantelić sa svega nekoliko metara loptu poslao preko gola.

59′ Sjajan prodor je napravio Šarić i odigrao do Đurića, a on u svom stilu gađao suprotni ugao, ali ipak je lopta otišla pored gola Perišića.

57′ Novi žuti karton na utakmici, a dobio ga je Stefan Paranos u dresu Leotara.

51′ Zečević je probao svoj udarac iz velike udaljenosti, no nije problema imao Aljkanović da uhvati tu loptu.

47′ Ušao je Šarić u kazneni prostor Leotara, međutim u ključnom momentu se okliznuo i propala je potencijalno dobra prilika za domaće.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45′ Kraj prvog poluvremena.

45+1′ Šutirao je Pantelić iz slobodnog udarca, no bez problema je to uhvatio Perišić.

43′ Nakon dugo vremena Leotar je prešao na polovinu Radnika, Milić je šutirao sa distance, ali jako neprecizno.

41′ Radnik ima potpunu kontrolu nad utakmicom, dok se Leotar maksimalno opredijelio na odbranu svog gola.

35′ Dobro je centrirao Đurić iz “skraćenog kornera“, a Gogić je glavom loptu poslao preko gola.

29′ Dugo je trajhao napad Radnika, kružila je lopta oko kaznenog prostora Leotara, ali je na kraju Gogić loše primio loptu.

25′ Nova sjajna prilika za Radnik. Đurić je uposlio mladog Pantelića, a on pronašao sebi prostor za udarac unutar šesnaesterca, no neprecizno šutirao.

20′ Nesigurno je intervenisao Risto Perišić nakon udarca sa distance Nikića, no iz drugog pokušaja golman Leotara je uspio da uhvati.

18′ Prvi žuti karton na utakmici, a zaradio ga je fudbaler Radnika Faruk Gogić.

13′ Velika šansa Radnika sada. Đorđe Pantelić je centrirao, a lopta je od bloka pogodila prečku gola Radnika.

12′ Pokušali su gosti prvi put na utakmici udarcem, a učinio je to Lazar Zečević, međutim pravo u Azura Aljkanovića.

10′ Jovan Motika je napravio solo prodor po desnoj strani i centrirao, ali ipak lopta nije stigla do Bojana Markovića.

5′ Odbijena lopta je stigla do Đurića koji je šutirao sa 20 metara, no jedan od defanzivaca Leotara je uspio blokirati njegov udarac.

3′ Leotar je prvi priprijetio centaršutem, ali je Velibor Đurić bio u svom kaznenom prostoru i otklonio opasnost.

1′ Počeo je meč u Bijeljini.

SASTAVI

Radnik: Aljkanović – Nikić, Šubert, Ristanović, Sušić – Motika, Popara, Gogić, Đurić, Pantelić – Marković.

Leotar: Perišić – Milić, Ristić, Đurić, Arsić – Paranos, Čolić, Bosančić, Sekulović, Nikolić – Zečević.