Radnik pružio dobar otpor, ali ipak nedovoljan: Crvena zvezda prvi finalista Kupa Srbije (VIDEO)

Crvena zvezda je u polufinalu Kupa Srbije pobijedila Radnik na svom terenu rezultatom 2:1.

Do prednosti domaći su stigli već u trećoj minuti. Gejor Kanga je izveo korner, a Nemanja Milunović najviše skočio i uputio loptu prema mreži. Seku Sanogo je iz evidentne ofsajd pozicije loptu u mrežu, iako bi ona svakako tamo završila, međutim nije se oglasio pomoćni sudija pa je Zvezda povela sa 1:0.

U 23. minuti Mirko Ivanić je imao priliku, no nije je fudbaler Zvezde iskoristio. Dvije minute kasnije Radnik je imao prvu priliku kada je Milan Makarić šutirao, a Milan Borjan dobro reagovao.

Nakon nešto više od pola sata igre “Crveno-bijeli” su postigli drugi gol. Centrirao je Mohamed El-Fardu Ben, a Dijelo Falćineli stigao do lopte u petercu i zatresao mrežu Radnika.

Pokušavao je Radnik do kraja poluvremena da smanji razliku, međutim nije im to polazilo za nogom pa su domaći na odmor otišli sa dva gola prednosti.

Nastavio je Radnik u istom ritmu u drugom poluvremenu i već nakon pet minuta na terenu uspio da postigne pogodak. Pomalo i srećno je lopta stigla do Makarića u petercu Zvezde, a najbolji strijelac Superlige uspio da matira Borjana.

Veliku šansu da dođu do izjednačenja, Radnik je propustio u 70. minuti kada je za pola koraka zakasnio da loptu sprovede u mrežu Bogdan Stamenković. Mnogo sreće su imali domaći kada je pet minuta prije kraja Zoran Danoski zatresao prečku.

Zatresao se okvir gola Zvezde i u drugoj minuti nadoknade. Uroš Milovanović je šutirao iz okreta, a Borjan toliko dirnuo loptu da je uspio da je preusmjeri u prečku, a to je ujedno bila i posljednja šansa na utakmici.

Crvena zvezda će u finalu Kupa Srbije igrati protiv pobjednika duela Vojvodina-Partizan.