Radnik prvom pobjedom nanio Crvenoj zvezdi prvi poraz ove sezone

Fudbaleri Radnika iz Surdulice savladali su na domaćem terenu ekipu Crvene zvezde sa 2:1 u zaostalom meču petog kola Superlige Srbije.

Ekipa Radnika do ovog duela nije imala nijednu pobjedu u prvenstvu, a ovo je timu Dejana Stankovića bio prvi poraz. Krenuli su šampioni Srbije od samog starta ofanzivno, no nisu koristili svoje prilike Filipo Falko, Lusi Dioni, a onda je domaćin poveo u 14. minutu.

Nikola Bogdanovski je prošao po desnoj strani, nakon što je Gejlor Kanga izgubio loptu  i proigrao je Miloša Spasića koji je uspio da matira Milana Borjana za vođstvo od 1:0.

Malo je nedostajalo u 22. minutu da Filip Petrović iskoristi kiks odbrane gostiju, no lopta je otišla preko gola kada je pokušao lobovati golmana. Do kraja poluvremena Crvena zvezda je imala nekoliko šansi, prije svih Kanga, ali je njegov šutu 40. minutu otišao preko gola.

Pavkov

Čim se krenulo u drugom poluvremenu Crvena zvezda je počela ofanzivno i to je koštalo drugog primljenog gola, pošto je jedan igrač Radnika istrčao kontranapad i šutirao, Borjan je to odbranio, a Lazar Lukić je pritrčao i gurnuo loptu u mrežu za 2:0.

Samo tri minuta kasnije nakon što je Milan Pavkov ubacio loptu u petarac, El Fardu Ben je bio na pravom mjestu i zatresao je mrežu gostiju za 2:1.

Ispred gola Radnika redale su se prilike Mirka Ivanića koji je šutirao preko gola, Kange čiji je šut Stefan Ranđelović odbranio. u 83. minutu Rišario Živković je imao priliku, no i njegov pokušaj je zaustavio Ranđelović, da bi Holanđanin kasnije pogodio prečku.

Posljednja velika prilika bila je Aleksandra Dragovića u sudijskoj nadoknadi kada je uhvatio volej sa vrha šesnaeterca, no i to je golman domaćih odbranio i završilo je 2:1.

U narednom kolu Crvena zvezda gostuje Radničkom u Kragujevcu, a Radnik gostuje Novom Pazaru.