Radnik - Sloboda 1:2 (KRAJ)

U drugom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine Radnik će u Bijeljini dočekati ekipu Slobode.

Radnik nije baš najbolje otvorio sezonu jer su u prvom kolu poraženi na svom terenu od Leotara, te nije tajna da se klub iz Bijeljine nalazi u teškoj situaciji.

S druge strane Sloboda je u prvom kolu uspjela na “Tušnju” da pobijedi Rudar iz Prijedora sa 1:0, te je sigurno da izabranici Mladena Žižovića žele i večeras do pozitivnog rezultata.

Radniku je potrebna pobjeda kako bi se ekipi vratilo samopouzdanje, a poraz bi sigurno samo pogoršao već tešku situaciju.

U ovu utakmicu Radnik će igrati bez jednog od svojih najboljih igrača Velibora Đurića koji utakmicu prati sa tribina.

Utakmica na Gradskom stadionu u Bijeljini igra se od 19h.

Treneri Vlado Jagodić i Mladen Žižović odabrai su sljedeće sastave:

Radnik: Aljkanović – Nikić (od 46′ Urošević), Sušić (od 46′ Vasić), Popara, Ristanović – Gogić, Šarić, Marković, Pantelić – Šubert, Hasukić.

Sloboda: Bukvić – Čivić, A. Beganović, Karišik, Alić (od 46′ Ramić) – Maksimović, Osmić, Predragović, Balić – Mujagić, Dž. Beganović.

KRAJ!

90+5′ Kraj utakmice na Gradskom stadionu u Bijeljini.

90+4′ Nakon serije kornera Radnik je pokušao doći do poravnanja, ali neuspješno. Bukvić je bio dobar na golu Slobode.

90+2′ Nakon šuta napadača Radnika odbrana je blokirala udarac, a domaći su tražili igranje rukom i penal.

90′ Pet minuta nadoknade će se igrati u Bijeljini.

87′ Pritisak Radnika se nastavlja, a Sloboda pokušava da sjeckanjem igre dođe do daha.

83′ Popara je pogodi zivi zid i tako nokautirao jednog od fudbalera Slobode. Bip je to Beganović koji je uspio da nastavi meč.

82′ Nastavlja Radnik sa napadima. Prekid sa 30m dobijaju domaći nakon faula nad Pantelićem. Popara će pokušati ponovo ugroziti gol Slobode.

79′ GOOOOOOL!!! Popara pogađa sjajno za 2:1.

77′ GOOOOOL! Evrogol Kurtalića! Nakon odbijanca pred šesnaestercom Radnika lopta je došla na volej Kurtaliću koji iz prve šutira i pogađa mrežu Radnika!

73′ GOOOOL!! Dženis Beganović postiže svoj prvi pogodak u sezoni. Sloboda vodi 1:0 u Bijeljini.

72′ Penal za Slobodu! Mujagić pada nakon duela sa Uroševićem i Petrović pokazuje na bijelu tačku. Udarac će i

69′ Dvostruka izmjena u Slobodi. Husjenović i Kurtalić idu u igru umjesto Predragovića i Balića.

66′ Udarac Predragovića nakon centaršuta  Beganovića od blok ide u korner za Slobodu.

65′ Dobro je loptu iz prekida zavrnuo Popara na drugu stativu, do lopte je stigao Šubert, a sjajno je intervenisao Balić i spasio svoj gol.

63′ Mujagić je nakon prekrasne akcije pronašao Ramića koji je izgubio bitku sa štoperima Radnika.

60′ Jagodić pravi novu izmjenu. Amar Tahrić ulazi umjesto Hasukića.

57′ Kombinacija Beganovića i Mujagića donijela je Slobodi korner sa desne strane. Prvi korner za goste na utakmici.

54′ Duga lopta Josipa Balića prema Maksimoviću završava u rukama Aljkanovića koji je dobro pratio igru.

53′ Centaršut Dženisa Beganovića na Čivića koji je glavom šutirao preko gola.

50′ Emir Jusić ulazi na teren, a izlazi Miloš Karišik koji se povrijedio.

47′ Popara je centrirao, a Gogić je pokušao postići pogodak, međutim Bukvić je bio na mjestu.

46′ Velika neopreznost Čivića koji se spetljao, ali je u padu uspio poslati loptu van terena, korner će dobiti Radnik.

46′ Dvostruka izmjena u ekipi Radnika. Vlado Jagodić iz igre je izveo Pavla Sušića koji se povrijedio krajem prvog dijela i Nenada Nikića, a umjesto njih u igru su ušli Aleksandar Vasić i Aleksa Urošević.

46′ Adi Alić je napustio igru, a njega je zamijenio Mirsad Ramić.

46′ Drugo poluvrijeme je upravo počelo.

45+2′ Kraj prvog poluvremena. I pored najava ofanzive prije utakmice, nismo vidjeli previše od ove dvije ekipe na današnjem susretu.

45′ Petrović je produžio prvo poluvrijeme za dvije minute.

44′ Popara je izveo prekid, a nakon šuta Hasukića lopta je završila u rukama Semira Bukvića.

43′ Radnik je kompletan i Sušić se vratio na teren.

41′ Na travi je ostao ležati kapiten Radnika Pavle Sušić i trenutno mu se ukazuje medicinska pomoć. Zbog izostanka Velibora Đurića on je preuzeo kapitensku traku na ovom meču.

40′ Bojan Marković je pokušao pronaći Šarića, ali mu je pas izblokiran. Bila bi ovo sjajna šansa da je lopta prošla.

37′ Sloboda pokušava kratkim pasovima da dođe do gola Radnika koji se dobro brani i vreba svoju šansu iz kontri u ovim momentima utakmice.

30′ Najveća šansa na utakmici. Gogić je dobro proigrao Hasukića koji je dobro zahvatio loptu, ali se Muharem Čivić sjajno bacio i izblokirao mu udarac, te je Radnik dobio korner. Nakon kornera bila je gužva u petercu, ali su fudbaleri Slobode dobro otklonili opasnost.

29′ Sjajno je probio po desnoj strani Amar Beganović i pokušao je pronaći Alić koji nije uspio postići gol i lopta je završila u naručju Aljkanovića.

27′ Šut Maksimovića sa ruba šesnaesterca završio je u bloku fudbalera Radnika i rezultat je ostao nepromijenjen.

25′ Vodi se borba na sredini terena.

22′ Fedor Predragović se sjajno ubacio iz drugog plana, to je lijepo vidio Mujagić koji ga je proigrao, ali je Fedor igrao rukom.

20′ Nakon 20 minuta bilo je ukupno dva šuta, ali nije bilo problema za golmane.

18′ Iz novog slobodnog udarca, Popara je ovog puta ubacio loptu na drugu stativu, tamo je glavom pokušao Ivan Šubert, ali je izblokiran od strane štopera gostiju.

16′ Nikola Popara je izveo brzo slobodan udarac, a šut Đorđa Pantelića izblokirali su odbrambeni fudbaleri Slobode.

14′ Esmir Hasukić je nezgodno startovao na Dženisa Beganovića, a glavni sudija Dragan Petrović odlučio je da u ovog puta ipak ne pokaže žuti karton.

12′ U narednom napadu Amar Beganović je pokušao pronaći Saša Maksimovića, ali je poslao malo prebrzu loptu koja nije stigla do fudbalera Slobode.

11′ Opasnan napad Radnika. Centaršut na Kenana Šarića, a sjajno se snašao Amar Beganović koji je izbacio loptu u korner.

10′ Pokušali su fudbaleri Slobode centaršutem sa lijeve strane, međutim golman Azur Aljkanović je presjekao pas i uhvatio loptu.

7′ Pokušao je Abid Mujagić iz polukontre, ali je odbrana Radnika spremno dočekala ovaj napad i lagano se odbranila.

3′ Nakon duela Faruka Gogića i Adija Alića, fudbaler Slobode ostao je ležati na zemlji, ali se utakmica nakon nekoliko momenata nastavila i sve je uredu sa oba igrača.

2′ Uvodna inicijativa je na strani Slobode koja pokušava napraviti opasniji napad po desnoj strani.

1′ Utakmica je počela.