Remi Zvezde i Vojvodine na startu Superlige Srbije, Ben i Pavkov propustili ogromne šanse (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde i Vojvodine odigrali su utakmicu bez golova na startu nove sezone Superlige Srbije.

Od samog starta utakmice izabranici Dejana Stankovića nametnuli su dobar ritam i konstantno ugrožavali gol Vojvodine. Gosti su pokušavali da zaprijete iz kontranapada.

Jedan takav došao je u 30. minuti kada je nekadašnji fudbaler Zvezde Veljko Simić probio, lopta je došla do Momčila Mrkaića koji je uputio udarac, loptu je odbio Milan Borjan, a Luka Cucin je nespretno reagovao.

Posljednjih 15 minuta prvog poluvremena u potpunosti su pripali Zvezdi, a najbliži pogotku je bio El Fardu Ben u 43. minutu, kada je uspio da se izbori za šut u velikoj gužvi, međutim stativa se ispriječila. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 0:0.

Na startu drugog dijela Ben se ponovo našao u prilici kada mu je povratni pas poslao Mirko Ivanić, ali sa par metara napadač Zvezde šalje loptu nebu pod oblake.

Isti igrač je ubrzo ponovo bio neprecizan, a Vojvodina je sve to mogla da kazni u 59. minuti, kada je poslije kontre Vlada Novevski dugo vukao loptu i iz solidne situacije uputio jako loš udarac.

Ništa se nije mijenjalo, Zvezda je prijetila sa svih strana i pozicija, a Milan Pavkov je bio taj koji je u finišu poslije dodavanja Aleksandra Kataija nedovoljno jako i precizno šutirao.

Mogao je kapiten gostiju Nemanja Čović da kazni sve te promašaje Zvezde, međutim, poslije centaršuta bio je zamalo neprecizan.

Sudija Lazar Lukić je utakmicu produžio sedam minuta, Zvezda je pokušavala preko Filipa Falka i Aleksandra Dragovića, ali uzalud,  promjene rezultata nije bilo.

Zvezda narednu utakmicu u Superligi Srbije igra protiv Mladosti, dok Vojvodina dočekuje Partizan.