Bosna i Hercegovina od 20:45h u Helsinkiju igra prvu utakmicu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv Finske.

Izuzetno bitna utakmica za “Zmajeve” u kojoj će imati priliku da se revanširaju Finskoj za poraz iz 2019. godine u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo igraće se na “Olimpijskom stadionu” u glavnom gradu Finske.

UŽIVO:

90′ Kraj utakmice.

90+1′ Lopta je na polovini Finske.

85′ GOOOOL! Stevanović je prihvatio povratnu loptu Džeka i sa 15-ak metara pogodio malu mrežu Joronena za izjednačenje u Helsinkiju.

84′ Pokušava Bosna i Hercegovina da dođe do izjednačenja, ali Finci dobro stoje u bloku.

77′ GOOOOL! Novi kontranapad Finske, Puki je od svojih 40 metara krenuo sam ka golu nemoćnog Šehića i postigao svoj drugi gol večeras.

76′ Opasni su Finci kada lopta dođe do Pukija, po ko zna koji put večeras Šehić je spasio svoj gol.

71′ “Zmajevi” i dalje konkretniji, ali bez prave opasnosti ispred gola Joronena.

63′ Napada Bosna i Hercegovina, izblokiran pokušaj Pjanića sa distance.

57′ GOOOOL! Temu Puki nakon velike gužve i prečke koja je prvo spasila Bosnu i Hercegovinu postiže pogodak i poravnava rezultat.

55′ GOOOOL!Pjaniću je Joronen najprije odbranio penal, ali je igrač Barselone imao drugu priliku i zatresao je mrežu Finske, vodi Bosna i Hercegovina.

55′ Rukom je igrao neko od igrača Finske u svom kaznenom prostoru i Pjanić će imati priliku da postigne pogodak.

54′ Penal za Bosnu i Hercegovinu!

53′ Izblokiran sada Krunić i novi korner za “Zmajeve“.

51′ Bosna i Hercegovina dosta bolja na startu drugog dijela.

50′ Rade Krunić je sada šutirao, a Joronen bio na mjestu.

47′ Nakon gužve u šesnaestercu Cimirot je pokušao iz okreta, a sreća spasila Fince.

45′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45′ Kraj prvog poluvremena.

41′ Opasan kontranapad Finske, Puki, pa Kamara su šutirali, a Šehić u dva navrata odbranio i sačuvao svoj gol.

36′ Odbrana je otklonila opasnost nakon kornera Finske.

34′ Period prazne igre u Helsinkiju.

27′ Nova dobra šansa za “Zmajeve“. Stevanović je sada išao na Joronena koji je još jednom spasio Fince.

24′ Najviši nakon kornera je bio kapiten “Zmajeva“, međutim nije bio precizan.

23′ Izblokiran pokušaj Džeka, lopta je otišla u korner za Bosnu i Hercegovinu.

20′ Velika sada prilika za Bosnu i Hercegovinu. Gojko Cimirot je izašao ispred Joronena, a golman Finske odlično odbranio, potom se lopta odbila do Darka Todorovića, a Joronen ponovo briljirao.

17′ Jona Toivo je probao svoj udarac, ali pravo je lopta išla u Šehića.

16′ Prekršaj za Finsku iz opasne pozicije.

14′ Stevanović sada dobro do Edina Džeka, koji nije najbolje zahvatio loptu sa 11 metara.

10′ Inicijativa Bosne i Hercegovine koja završava prekršajem Stevanovića u napadu.

8′ Prva prilika za “Zmajeve“. Miroslav Stevanović je pokušao, ali je uz pomoć bloka Jese Joronen uhvatio loptu.

7′ Odbrana Bosne i Hercegovine ne djeluje obećavajuće u uvodnim minutama.

7′ Nova velika šansa za Pukija i ponovo je Šehić bio uspješniji.

2′ Veliku šansu imala je sada Finska. Temu Puki je demonstrirao koliko je opasan, ali je Ibrahim Šehić u situaciji jedan na jedan sa napadačem Noriča spasio “Zmajeve“.

1′ Počela je utakmica na “Olimpijskom stadionu” u Helsinkiju.

SASTAVI:

Finska: Joronen – Hamalainen, Arajuri, Toivo, Raitala – Alho, Kauko (od 82. Sparv), Kamara, Lod (od 77. Pohjanpalo) – Valakari, Puki.

Bosna i Hercegovina: Šehić – Todorović, Hadžikadunić, Saničanin, Ćivić – Gojak (od 64. Duljević), Pjanić, Cimirot (od 83. Demirović) – Stevanović (od 89. Kolašinac), Džeko, Krunić.