Ričarlison het-trikom obilježio spektakularnu pobjedu Brazila nad Njemačkom (VIDEO)

Fudbaleri Brazila savladali su selekciju Njemačke sa 4:2 u prvom kolu olimpijskog turnira u Tokiju.

Meč koji je i prije početka privukao mnogo pažnje, opravdao je sva očekivanja. Brazil je poveo već u sedmom minutu kada je Entoni proigrao Ričarlisona, a ovome je golman Njemačke prvo odbranio šut, a zatim je Brazilac pripucao i postigao gol za 1:0.

Ubrzo je isti igrač propustio novu šansu jedan na jedan, da bi u 22. minutu nakon centaršuta Giljermea Arena glavom povećao prednost svog tima na 2:0.

Samo osam minuta kasnije dobio je Ričarlison loptu van šesnaesterca, vodio je par metara i sa desetak metara postigao het-trik za pola sata. Totalni raspad Njemačke spriječio je Florijan Miler kada je odbranio penal Mateusu Kunji u 45. minutu.

Ogroman broj prilika propustili su Brazilci i u nastavku utakmice, sada je najveća opasnost bio Kunja, koji je u par navrata bio u kontranapadu, no nije imao smirenost u završnici. Da utakmica bude zanimljivija pobrinuo se Nadiem Amiri u 57. minutu.

Nakon što je izblokiran šut jednog njegovog saigrača, lopta je stigla do Amirija, a on je iz voleja šutirao i lopta je odskočila ispred golmana Brazila za 3:1.

Prvo je Maksimilijan Arnold dobio drugi žuti karton u 63. minutu, a potpunu neizvjenost u meč unio je Ragnar Aće golom glavom u 83. minutu za 3:2. Ipak sve dileme oko pobjednika riješio je sjajnim golom nakon kontranapada Paulinjo u 94. minutu.