Rijeka je u četvrtfinalu Kupa Hrvatske savladala zagrebački Dinamo sa 3:1 i time se kvalifikovala u polufinale gdje će snage odmjeriti sa Goricom.

Prvo poluvrijeme četvrtifinalnog duela Kupa Hrvatske između gostujuće Rijeke i Dinama je krenulo odlično po goste. U 27. minutu ih je u vođstvo od 1:0 doveo kolumbijski vezni igrač Horhe Obregon.

Samo dvije minute kasnije je Josip Drmić povećao rezultat na 2:0 nakon asistencije Crnogorca Andrije Vukčevića, a sa tim rezultatskim stanjem se i otišlo na odmor.

Rijeka, Rijeka u velikom derbiju izbacila Dinamo iz Kupa, Bjelica nadmudrio bivši klub

Tokom drugog poluvremena je Dinamo iz Zagreba uspio doći do gola, a strijelac istog je bio Marko Tolić u 73. minutu susreta. Ipak, sve nedoumice oko pitanja ko će to proći u polufinale Kupa, je riješio Robert Murić u 98. minutu nadoknade kada je postavio konačnih 3:1 za Rijeku.

Rijeka će se u svom polufinalnom duelu sastati sa Goricom koja je do istog došla preko Istre pobjedom od 3:2, a drugi će se finalista saznati nakon boljeg tima iz utakmice Hajduka i Osijeka.