Rijeka fantastično otvorila, Dinamo nadoknadio tri gola zaostatka

U derbiju dvanaestog kola 1. HNL ekipe Rijeke i Dinama odigrale su neriješeno 3:3.

Rijeka je fenomenalno otvorila utakmicu i odigrala jedno od boljih poluvremena u novije vrijeme. Već u sedmom minutu Josip Drmić je doveo Rijeku u vođstvo, da bi isti igrač u 38. minutu utakmice duplirao prednost svog tima.

Četiri minuta prije kraja prvog poluvremena Darko Velkoski je postigao gol za 3:0 i mnogima se tada činilo da bi Dinamo mogao da doživi prilično ubjedljiv poraz.

No, izabranici Damira Krznara nisu tako razmišljali. Zaigrali su mnogo bolje u drugom poluvremenu što im se na kraju i isplatilo. Bruno Petković je u 58. minutu bio precizan sa bijele tačke, a isti igrač i na isti način bio je strijelac i sedam minuta kasnije.

Konačan rezultat 3:3 postavio je Komnen Andrić pogotkom u 83. minutu susreta, te ovim bodom na kraju više mogu da budu zadovoljni fudbaleri iz Zagreba.