Željezničar u prvom poluvremenu postigao tri gola i završio posao protiv Ljubića

Banjalučki Željezničar rezultatom 3:0 pobijedio je Ljubić u sedmom kolu Prve lige Republike Srpske.

Fudbaleri banjalučkog Željezničara prekinuli su niz od pet utakmica bez pobjede u Prvoj ligi Republike Srpske, te su danas slavili po prvi put nakon prvog kola, a trijumf su ostvarili nad prnjavorskim Ljubićem na domaćem terenu, s visokih 3:0.

Već u trećoj minuti utakmice Srđan Ružičić pogodio je za prednost domaće ekipe, a isti je igrač u 15. minuti ponovo bio strijelac za svoj tim. Konačnih 3:0 samo šest minuta poslije postavio je Aleksandar Petrović.

Željezničar je drugom pobjedu u prvenstvu stigao do svog sedmog boda i devet pozicije na tabeli, dok je Ljubić sa jednim manje osvojenim bodom 13. u poretku prvoligaša. U narednom kolu banjalučki tim će gostovati Podrinju u Janji, dok će u Prnjavor doputovati Borac iz Kozarske Dubice.