U Prijedoru ekipa Rudara dočekuje goste iz Posušje u okviru osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Nikica Milenković se odlučio za sljedećih jedanaest:

Rudar: Šćekić – Sajak, Sadiku, Pekija, Dojčinović – Smajić (od 46′ Pavlović), Burazor (od 61′ Bilbija) – Santos, Marić (od 63′ Amoa), Jakupović (od 77′ Danilović) – Mandić (od 77′ Marmat).

Posušje: Galić – Krišto, Bešlić, Barišić J., Barišić T. – Vukoja (od 64′ Božić), Landeka – D.Begić (od 57′ Serdarušić), Lauš (od 57′ Blagojević), Vranjić (od 72′ Miličević) – L. Begić(od 46′ Leko).

Glavni sudija na meču je Irfan Peljto iz Sarajeva.

KRAJ!

90+3′ Utakmica je završena.

90′ Santos nakon dobrog prodora šutira direktno u Galića.

88′ U ovim momentima obje ekipe kao da čekaju kraj utakmice.

83′ GOOOOOL!!! Amoa je primio pas koji je uputio Bilbija, i savladao golmana Posušja za 3:0.

77′ Izlaze Mandić i Jakupović, a na teren će Ilija Danilović i Danilo Marmat.

76′ Amoa je proigrao Mandića koji je izblokiran u korner.

74′ Žuti karton dobio je Landeka.

72′ Iz igre će Vranjić, a na teren će Petar Miličević.

71′ Ivan Bešlić je dobro šutirao, ali je Šćekić bio siguran na golu Rudara.

68′ CRVENI KARTON! Leko je dobio drugi žuti i crveni karton.

67′ Velika prilika za Rudar. Bilbija je odigrao pas ka Mandiću on je prošao golmana, ali je otišao malo u stranu i tako pogodio vanjski dio mreže.

66′ Solo prodor Santosa koji je odigrao povratnu za Mandića, međutim šut mu je blokiran.

65′ Nemanja Šćekić uhvatio je loptu ispred Blagojević.

64′ Iz igre izalazi Vukoja, a ulazi Mateo Božić.

63′ U igri je Žozef Amoa, a van terena će Marić.

61′ U igri je Dragan Bilbija, a van će Bojan Burazor.

59′ Jakupović je ubacio, a Barišić otklonio opasnost.

57′ Dvostruka izmjena kod gostiju. Lauš i Dominik Begić idu van, a u igri su Josip Serdarušić i Dario Blagojević.

55′ Žuti karton dobio je Leko.

rUDAR, Rudar – Posušje 3:0 (KRAJ)

53′ GOOOOOOOL!!!! Nemanja Pekija glavom povećava na 2:0.

52′ Dojčinović iz voleja šutirao je u blok, te je lopta otišla u korner.

51′ Vranjić je šutirao preko gola. Bolje su u drugo poluvrijeme ušli gosti.

50′ U posljednjem trenutku Pekija je intervenisao ispred Leke. Spriječio je veliku priliku za gol Posušja.

48′ Prekršaj na sredini terena nad Sergejem Dojčinovićem.

46′ U igri je Jovan Vladimir Pavlović, a van terena će Smajić. Kod gostiju van će Luka Begić, a na terenu je Nikola Leko.

46′ Drugo poluvrijeme je počelo.

45′ Kraj prvog poluvremena.

43′ Faul nad Vukojom napravio je Mario Sajak. Gosti su izveli slobodan udarac, ali je u nastavku dosuđen faul u napadu.

40′ Lopta je u nogama gostiju koji pokušavaju da organizuju ozbiljniju akciju.

36′ Velika šansa za Rudar. Mandic u prostor dodao Santosu, a on se našao jedan na jedan, međutim odbranio mu je Galić, u nastavku Jakupović je šutirao direktno u golmana Posušja.

34′ Luka Begić poslao pas u šesnaesterac, ali je Nemanja Pekija dobro reagovao. Na odbijanac je naletio Vukoja koji je šutirao iz prve preko gola.

33′ Pokušao je sa distance Sajak, ali nije bio precizan. Vrijedi napomenuti da je imao dosta boljih rješenja, međutim izabrao je najgore.

32′ Nakon dobrog driblinga Jakupovića faul za žuti karton napravio je Lauš.

31′ Josip Barišić je šutirao direktno u živi zid.

30′ Rukom je igrao Smajić na 20m metara. Opasna prilika za Posušje.

28′ Nakon velike gužve u šesnaestercu, na gol liniji se našao Mandić koji je otklonio opasnost i sačuvao svoju mrežu.

27′ Greška Sadikua koji je poslao loptu u korner.

26′ Neprimjeren start napravio je Tomislav Barišić i dobio je žuti karton.

25′ Josip Barišić je šutirao direktno u živi zid, lopta se odbila nazad, a onda ju je poslao nebu pod oblake.

24′ Prekršaj na 30m nad Tino Blaž Laušom.

22′ Preko gola je šutirao kapiten gostiju Davor Landeka.

21′ Slobodan udarac na 25m za goste.

18′ Sjajan centaršut ka Mandiću koji je uputio udarac glavom u gol, ali je Galić prekrasnom odbranom skrenuo loptu u korner.

15′ Centaršut Luke Begića završio je u gol-autu.

13′ GOOOOOL!!! Domaći su poveli u Prijedoru. Mandić je poslao sjajan pas za Jakupovića, a Demir “hladan kao špricer” prizemnim udarcem matirao Marka Galića za radost domaće publike.

11′ Slobodan udarac je izveden kratkim dodavanjem, Demir Jakupović je šutirao preko gola.

10′ Prekršaj nad Klarismariom Santosom na rubu šesnaesterca. Žuti karton dobio je Vukoja.

8′ Zvonimir Vukoja je pao u kaznenom prostoru u duelu sa Rijadom Sadikuom, Irfan Peljto je samo odmahnuo rukom.

5′ Marin Vranjić je prošao kroz sredinu i šutirao sa 20m, međutim lopta je otišla pored gola.

2′ Nikola Mandić je napravio faul u napadu.

1′ Utakmica u Prijedoru je počela.