U okviru 11. kola Premijer lige BiH, u Prijedoru se od 15h sastaju Rudar i Radnik.

Treneri obje ekipe, Nikica Milenković i Vlado Jagodić, odabrali su početne postave za ovaj susret.

Rudar: Šćekić – Asani (od 61′ Kulenović), Sadiku, Pavlović, Marić – Burazor, Redžić (od 61′ Danilović), Jakupović (od 78′ Bilbija), Amoa, Santos (od 80′ Gavranović) – Mandić (od 61′ Zekanović).

Radnik: Hodžić – Nikić, Batar, Šubert, Ristanović (od 64′ Motika) – Vasić (od 64′ Sušić), Gogić, Đurić (od 76′ Hasukić), Popara (od 39′ Blagojević), Pantelić (od 46′ Gajić) – Marković.

Glavni sudija je Admir Šehović iz Sarajeva.

Uživo:

Rudar, Rudar – Radnik 2:0 (KRAJ)

90+3′ Kraj utakmice, konačan ishod je glasio 2:0 za Rudar.

90′ Igraće se još tri minuta sudijske nadoknade.

89′ Ponovo je Motika šutirao, no ni ovoga puta nije bio dovoljno precizan.

86′ Odlična prilika za Radnik. Motika je izašao sam ispred Šćekića koji je sjajnom paradom spasio svoj gol.

83′ Odličnu loptu je poslao Amoa prema Kulenoviću, ali mu je u presudnom trenutku ona prošla ispod noge i propala je dobra šansa.

81′ Nemanja Marić je dobio žuti karton.

80′ Santos je izašao, a Stefan Gavranović ušao u igru.

78′ Jakupović je izašao iz igre, a zamijenio ga je Dragan Bilbija.

77′ Jakupović šutirao iz velike udaljenosti, ali išlo je to pravo u Hodžića.

76′ Velibor Đurić je napustio teren, a zamijenio ga je Esmir Hasukić.

74′ Odigrao je Santos povratnu loptu do Sadikua koji je uputio udarac iz prve, ali je blokiran.

72′ Dobra prilika za Radnik. Motika je uputio precizan centaršut, a Marković sa druge stative šutirao pored gola.

70′ Burazor je pokušao iz velike udaljenosti, no nije bilo opasnosti za Hodžića.

68′ Motika je unio loptu u sredinu i lijevom nogom gađao suprotan ugao, no daleko je to bilo od okvira gola.

67′ Gajić je dobio žuti karton.

65′ Velika šansa za Rudar, Santos je centrirao sa lijeve strane, a na drugoj stativi je Jakupović iz odlične pozicije pogodio stativu.

64′ Izašli su Predrag Ristanović i Aleksandar Vasić kod Radnika, a ušli Jovan Motika i Pavle Sušić.

61′ Trostruka izmjena kod Rudara. Izašli su Asani, Ajdin Redžić i Mandić, a ušli Luka Kulenović, Ilija Danilović i Predrag Zekanović.

58′ GOOOOL! Amoa je na desnoj strani pokusao uputiti centaršut, a Predrag Ristanović glavom prevario sopstvenog golmana.

55′ Velika šansa za Radnik. Bojan Marković je prošao po lijevoj strani i vratio loptu u peterac, gdje se lopta od nekoliko igrača odbila u stativu.

53′ Rudar ima loptu i inicijativu, međutim još uvijek ne dolaze do prave šanse za drugi gol.

49′ Dobar napad Rudara, Jakupović se sa desne strane namjestio na udarac i šutirao snažno, ali pored stative.

47′ Amoa je odigrao povratnu do Burazora koji je sutirao iz prve, a Hodžić uspio obraniti. U nastavku je pokušao i Santos, ali je ponovo intervenisao golman Radnika.

46′ Nikola Gajić je ušao u igru umjesto Pantelića.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45+2′ Kraj prvog dijela utakmice.

45+1′ Mandić je u jedan na jedan situaciji savladao Hodžića nakon duge lopte Burazora, ali je Šehović svirao ofsajd.

45′ Igraće se jedan minut sudijske nadoknade u prvom dijelu.

40′ Marić je poslao dugu loptu sa desne strane u šesnaesterac, a udarac Žosefa Amoe otišao je daleko od desne stative.

39′ Prva izmjena na meču, Jovan Blagojević je zamijenio Nikolu Poparu u timu Radnika.

34′ Santos je prošao po desnoj strani i ubacio loptu na peterac odakle je prvi udarac Marića odbio Hodžić, a potom je Asani promašio prazan gol.

27′ Marković je šutirao lijevom nogom nakon dodavanja Đurića, ali taj udarac odlazi daleko od okvira gola.

20′ GOOOOOL! Santos je probio dvije linije dodavanjem kroz noge Nikole Nikića, a potom je Nikola Mandić s peterca u klizećem startu pogodio mrežu kroz Hodžićeve noge.

19′ Jakupović je šutirao iz slobodnog udarca s 22 metra udaljenosti od gola, a njegov udarac koji je išao pored živog zida bez problema je uhvatio Hodžić.

16′ Bojan Burazor šutirao s 28 metara udaljenosti od gola, a njegov opasan udarac prešao je malo preko prečke gola Sameda Hodžića.

12′ Najbolju priliku do sada imali su gosti. Nakon što je Pantelić prošao po desnoj strani terena i odigrao povratni pas, Velibor Đurić je sa šest metara od gola šutirao pored desne stative.

11′ Dželil Asani je zaustavio kontranapad koji je predvodio Đorđe Pantelić i zbog toga je dobio žuti karton.

9′ Veliki broj pogrešnih dodavanja domaćih usporava igru, što gostima omogućava da se na vrijeme namjeste u odbrambenom bloku.

6′ Nakon sudara Santosa i Batara u šesnaestercu Radnika igrači su ostali ležati na zemlji, te im se trenutno ukazuje medicinska pomoć.

5′ Dugu loptu poslao je Bojan Batar, a ona je dovela Bojana Markovića u jedan na jedan situaciju. Njegov udarac s linije šesnaesterca zaustavio je Nemanja Šćekić.

4′ Demir Jakupović ubacio je loptu iz kornera s desne strane, a ona se odbila od Rijada Sadikua i otišla pored desne stative.

3′ Rudar kroz posjed lopte pokušava izgraditi napade, dok je Radnik do sada dugim loptama pokušao prebaciti igru na protivničku polovinu.

1′ Utakmica je počela.