Rutinske pobjede Dinama i Osijeka

U okviru 19. kola HNL-a odigrana su dva meča, a pobjede su upisali zagrebački Dinamo i Osijek. Obje ekipe nakon ovih trijumfa dijele prvo mjesto na tabeli sa 42 boda.

Dinamo je večeras na domaćem terenu bio bolji od gradskog rivala Lokomotive rezultatom 2:0. Prvo je vođstvo domaćinu donio Mario Gavranović u devetom minutu. Prednost je uduplao Iđađi Atimven u 63. minutu meča. U 73. minutu u plavom dresu dobio je priliku da zaigra Izet Hajrović koji je ušao umjesto strijelca prvog gola Gavranovića. Na drugoj strani Mateo Marić je odigrao svih 90. minuta, Kemal Osmanković je bio u prvih 11, ali je zamjenjen u 57. minutu. Branimi Cipetić Stipo Marković dobili su šansu sa klupe u 57. odnosno 63. minutu.

Dinamo u narednom kolu gostuje kod Istre, dok će Lokomotiva dočekati na domaćem terenu Rijeku.

Osijek je danas ubjedljivim rezultatom na domaćem terenu slavio protiv Slaven Belupa sa 3:0. Domaći su za 10 minuta riješili pitanje pobjednika. Prvi pogodak djelo je Petra Brleka u trećem minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu. Ekipa Nenada Bjelice na početku drugog poluvremena postiže dva brza gola. Strijelci su Mihael Zaper u 52, i Damjan Bohar u 55. minutu utakmice. Ovo je bio četvrti vezani trijumf za Osijek u domaćem prvenstvu. Ivan Krstanović je počeo meč za Belupo, a veteran je igrao do 59. minute.

U sljedećem kolu Osijek će na domaćem terenu ugostiti Hajduk, a Slaven Belupo Goricu.