Regenzburg je rezultatom 3:2 savladao Aue.

Regenzburg, kojeg sa klupe predvodi bosanskohercegovački stručnjak Mersad Salimbegović, ostvario je novu pobjedu koja mu je osigurala ostanak na prvom mjestu u drugom rangu njemačkog fudbala i nakon ovog vikenda.

S dva brza gola, koje su zabili Jan-Niklas Beste u sedmoj i Maks Bezuškčov u 11. minuti Regenzburg je stekao prednost koja se poljuljala u 52. minuti kada je pogodio Nikolas-Gerit Kun, a potpuno istopila tri minute prije isteka regularnog vremena kada je izjednačenje Aueu donio Getan Busman. Da sve ne ode niz vodu pobrinuo se Andreas Albers koji je u 90. minuti vratio vođstvo, te donio pobjedu Salimbegovićevom timu.

Drugoplasirani Hajdenhajm rezultatom 2:1 savladao je Darmštad, ali je zbog pobjede u finišu Regenzburg ipak ostao na prvom mjestu.