Sarajevo nakon problema u prvom poluvremenu, ipak došlo do pobjede nad Radnikom

Sarajevo je na svom terenu u okviru 29. Premijer lige Bosne i Hercegovine savladalo Radnik iz Bijeljine sa minimalnim rezultatom od 1:0.

Utakmica između Sarajeva i Radnika je otpočela minutom šutnje u spomen te čast Ivice Osima koji je prije nekoliko dana preminuo u svojoj 81. godini života.

Tokom prvog poluvremena ovog susreta na terenu stadiona “Asim Ferhatović – Hase”, je viđena jedna prava borba te nije bilo puno razlike između dva tima, te je sam Radnik bio u dva navrata veoma blizu gola.

Gol, za ispostaviće se pobjedu Sarajeva je došao pred sami kraj prvog poluvremena odnosno u 45. minutu, a tada je Hamza Čataković bio precizan.

U drugom poluvremenu se tempo susreta dosta primirio te je Sarajevo preuzelo terensku inicijativu i do kraja susreta nije viđeno više golova.

Samim tim Sarajevo je osvojilo sva tri boda te se trenutno nalazi na četvrtom mjestu sa 42 boda, dok je Radnik iz Bijeljine zakovan za tu posljednju “fenjerašku” poziciju.