Derbi trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine igra se na “Koševu” gdje fudbaleri Sarajeva dočekuju ekipu Zrinjskog.

U prve dvije utakmice Sarajevo je ostvarilo jednu pobjedu i jedan poraz, dok su fudbaleri Zrinjskog remizirali na “Pecari”, te im je duel sa Veležom pomjeren zbog evropskih obaveza “Rođenih”.

Goran Sablić i Sergej Jakirović su izabrali početnih jedanaest za ovaj derbi:

Sarajevo: Dizdarević – Pidro (od 46′ Hebibović), Kurdić, Dupovac, Šabanović – Đokanović, Bodul (od 81′ Trako), Palić – Fanimo (od 65′ Ahmetović), Bagarić (od 65′ Kobiljar), Cmiljanić (od 46′ Sušić)

Zrinjski: Kukić – Barišić, Jakovljević, Ćorluka, Bekić – Savić,  Bašić (od 84′ Malekinušić), Kamenar (od 61′ Zlomislić) – Juranović, Tičinović (od 79′ Gadže), Bilbija (od 84′ Mašić)

Kraj!

90+5′ Kraj utakmice na “Koševu”, sva tri boda putuju u Mostar.

90+3 Hebibović je dobro ubacio, ali niko nije uspio da naleti na ovu loptu.

90′ Utakmica je podužena za pet minuta.

89′ Juranović je šutirao, ali je lopta izblokirana u korner.

87′ Novi žuti karton zaradio je Palić.

84′ Dvostruka izmjena kod gostiju. U igru ulazi Matija Malekinušić i Anes Mašić, a van terena ide Bilbija i Bašić koji je iznešen na nosilima. Osjeća još bol nakon starta Dupovca.

81′ Van terena će Bodul, a ulazi Muharem Trako.

80′ Direktan crveni karton Dupovca! Start otvorenim đonom na Bašića koji je dobro prošao nakon ovog “mesarskog” starta.

79′ Tičinović izlazi, a umjesto njega na teren će Gojko Gadže.

SArajevo, Sarajevo – Zrinjski 0:2 (KRAJ)

76′ Tičinović uhvaćen u ofsajdu.

74′ Lopta je iz kornera išla direktno u gol, a Dizdarević ju je izboksao i otklonio opasnost.

73′ Peti korner za Zrinjski na utakmici. Izvešće ga Juranović.

70′ Susret je nastavljen, a žuti karton dobio je Juranović.

67′ Utakmica je na kratko prekinuta zbog dima od bakljade domaćih navijača.

65′ Nova dvostruka izmjena u ekipi Sarajeva, ulaze Mersudin Ahmetović i Rijad Kobiljar, a van terena će Fanimo i Bagarić.

63′ Đokanović je startovao, a Mujić mu je ovog puta oprostio i nije mu pokazao drugi žuti karton.

62′ Povratni pas Bilbije, a Zlomislić je pokušao sa ruba šesnaesterca, lopta odlazi lijevo od gola.

61′ Damir Zlomislić je ušao, a van terena je Kamenar.

60′ Bekić je centrirao, a Dupovac očistio glavom.

57′ Prejak pas poslao je Bekić prema Juranoviću, i lopta je završila u autu koji će izvesti fudbaleri Sarajeva.

56′ Najveća prilika za Zrinjski u drugom poluvrmeenu. Bekić je pronašao Tičinovića koji je sa tri metra šutirao direktno u Dizdarevića i tako propustio da “nokautira” Sarajevo.

54′ Nalet Hebibovića izblokirao je Slobodan Jakovljević i Sarajevo će izvesti korner sa lijeve strane.

52′ Loptu je iz kornera centrirao Bodul, a odbrana Zrinjskog je dobro reagovala.

50′ Sa 25m iz okreta, atraktivno je pokušao Bilbija, ali je lopta otišla malo preko gola Dizdarevića koji je dobro procijenio let lopte.

49′ Hebibović je probio po lijevoj strani, odigrao je loptu do Šabanovića koji je iskoristio nespretnu reakciju odbrane Zrinjskog, ali je poslao loptu nebu pod oblake i rezultat je ostao nepromijenjen.

48′ Lopta je u nogama bordo tima koji pokušavaju opasnije zaprijetiti.

46′ Dvostruka izmjena u redovima domaćih, na teren su ušli Anel Hebibović i Tino Sušić, a van terena su izašli Cmiljanić i Pidre.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45+1′ Kraj prvog poluvremena. Zrinjski vodi sa 2:0.

45+1′ Prvo poluvrijeme je produženo za jedan minut.

45′ Bodul je poslao loptu iz slobodnog udarca, Bagarić je zakasnio na loptu, a ona je završila u rukama Kukića.

44′ Bilbija je dobro skočio na ubacivanje sa desne strane, ali je Dizdarević izboksao loptu van šesnaesterca Sarajeva.

42′ Bodul je centrirao na Bagarića, a ovaj glavom poslao loptu preko gola. Bila je ovo dobra prilika da se domaći vrate golom u utakmicu, ali je Dražen bio neprecizan u ovoj situaciji.

41′ Bagarić je izborio korner za svoj tim nakon duela sa Josipom Ćorlukom.

39′ Drugi žuti karton zaradio je Andrej Đokanović nakon što je oborio Juranovića.

37′ Opasna igra Bodula, Juranović je ostao na zemlji, a sudija je dao posljednju opomenu fudbaleru Sarajeva.

35′ GOOOOOL!! Tičinović je odigrao loptu Bilbiji, ovaj petom ostavio Bašiću koji je lijevom nogom šutirao i savladao Dizdarevića za 2:0 na ovom meču.

33′ Faul u napadu napravio je Halid Šabanović, a na travi je ostao ležati odbrambeni igrač Zrinjskog.

31′ Oštro na prvu centrirao je Juranović, a Bagarić je glavom otklonio opasnost.

30′ Bekić je ubacio loptu na Bilbiju, a Kurdić je u posljednjoj sekundi reagovao i izbacio loptu u korner.

29′ Bilbija je probio po lijevoj strani, uputio loptu do Tičinovića koji se bacio i za malo bio kratak. Lopta je za Sarajevo. Fantastičan tempo na “Koševu”.

28′ Fanimo je odigrao loptu do Darka Bodula koji je proigrao Boris Cmiljanića, a ovaj u izglednoj situaciji pogodio samo vanjski dio mreže.

26′ Prva ozbiljnija prilika za Sarajveo, ali je Fanimo bio neprecizan i Luka Kukić će vratiti  u igru.

25′ GOOOOL !!! Bašić je centrirao sa lijeve strane, a Tičinović je pobjegao Pidri i poslao loptu u gol glavom, mogao je možda Dizdarević bolje reagovati, međutim gosti vode.

24′ U ofsajdu uhvaćen je Dražen Bagarić i prekinuta je opasna akcija Sarajeva.

23′ Fanimo je probio po desnoj strani i poslao centaršut u šesnaesterac Zrinjskog, međutim tamo nije bilo nikog od igrača Sarajeva.

21′ Na sjajno ubacivanje Ćorluke lopta je došla do Bilbije koji je u skoku pokušao pogoditi, ali je lopta završila malo pored desne stative.

20′ Pokušao je centrirati Selmin Pidro, ali je izblokiran, nastavlja se napad Sarajeva.

18′ Poslije uvodnog šoka za fudbalere Sarajeva, oni su ti koji pokušavaju kratkim pasovima da naprave opasniju akciju.

16′ Pokušao je Tičinović šutem sa distance, ali je lopta otišla desno od gola.

15′ Loptu je namjestio Nemanja Bilbija, pokušao je sa “Panenkom” da savlada golmana Sarajeva, koji je lagano samo uhvatio loptu i odbranio mu ovaj penal.

14′ PENAL ZA ZRINJSKI! Nemanja Bilbija je šutirao i pogodio u ruku Numan Kurdića, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Žuti karton dobio je Kurdić.

13′ Centaršut sa lijeve strane uputio je Almir Bekić, a Dupovac je loptu nespretno izbacio u korner.

12′ Kvalitetan centaršut na visini peterca, ali sjajna intervencija Amer Dupovac je dobro otklonio opasnost.

9′ Mario Tičinović je centrirao, a pokušao je Ivan Bašić, međutim nije dobro zahvatio loptu koja je završila u rukama golmana Sarajeva. Gosti opasniji u uvodnim minutama.

5′ Dragan Juranović se dobro oslobodio svog čuvara i šutirao u okvir gola, ali je Belmin Dizdarević dobro reagovao i odbranio mu šut.

3′ Korner sa lijeve strane za goste, ali je dobro reagovala odbarana Sarajeva.

2′ Udarac Matijasa Fanima odlazi pored stative.

1′ Utakmica na Koševu je počela.