Saša Marjanović pogodio u ludoj utakmici Gorice i Rijeke

Rijeka je rezultatom 4:3 pobijedila u Velikoj Gorici.

Gorica nastavlja igrati šokantne utakmice u 1. HNL, a nakon poraza od Osijeka rezultatom 3:2, danas je poražena od Rijeke sa 4:3. U 12. minuti utakmice Kristijan Lovrić doveo je ekipu iz Velike Gorice do prednosti, a Isak Abas izjednačio je rezultat u 43. To nije bio kraj golovima u prvom poluvremenu. U trećoj minuti nadoknadnog vremena gol je za domaće postigao Saša Marjanović, štoper ponikao u Željezničar Sport-Timu.

Ludnicu u preostalom dijelu utakmice izjednačujućim golom u prvoj minuti nastavka najavio je Lindon Selahi, a već pet minuta poslije Gorica je ostala s igračem manje kada je crveni karton dobio Junes Delfi. Na isteku sat vremena igre Robert Murić je pogodio s bijele tačke i donio Riječanima prvo vođstvo na ovom meču.

Najinteresantniji je, poput utakmice u Osijeku, bio dio igre u kojem se odigravalo nadoknadno vrijeme. Čim je počeo Gorica je došla do izjednačenja preko Tonija Fruka, a već u narednom napadu Domagoj Pavičić vratio je prednost Rijeci. Kada su Goričani ponovo krenuli sa centra, a loptu uputili ka naprijed Matija Dvorneković je pao u šesnaestercu, a VAR soba je pozvala Marija Zebeca da pogleda tu situaciju. Sudija se na kraju ipak odlučio da ne svira penal, te je utakmica okončana pobjedom gostiju od 4:3.

Rijeka se ovom pobjedom vratila na prvo mjesto 1. HNL, dok je Gorica ostala na petom.