italija

U prvom kolu kvalifikacione grupe C kroz koju će se nacionalni timovi boriti za plasman na Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine Italija je u Parmi dočekala Sjevernu Irsku i slavila sa sigurnih 2:0.

Nepunih 15 minuta bilo je dovoljno Italijanima da dođu do prednosti na “Enio Tardini” stadionu. Domeniko Berardi je “navukao” Stjuarta Dalasa i Pedija Meknera da izađu daleko od svoga gola, a njihovo loše pozicioniranje na terenu primijetio je Alesandro Florenci, koji je poluvisokim dodavajem provukao loptu između dvojice reprezentativaca Sjeverne Irske. Berardi je objeručke prihvatio takvu situaciju u kojoj su mu oba čuvara bila iza leđa, pa se sjurio prema golu i udarcem iznad glave Pikok-Farela pogodio mrežu gostiju.

Konačnih 2:0 sedam minuta prije kraja prvog poluvremena postavio je Ćiro Imobile. Nakon što mu je kapiten Napolija Lorenco Insinje dodao loptu, napadač Lacija je napravio pravu malu minijaturu kojom dezorijentisao fudbalere s “ostrva” nakon čega je odličnim udarcem savladao Pikok-Farela.

Italijani nakon prvog gola zauzimaju drugu poziciju u grupi C, a ispred njih je Švajcarska koja je s 3:1 savladala Bugarsku. Trećeplasirana ekipa Litvanije prekosutra će otvoriti kvalifikacije gostovanjem u Sent Galenu.