Široki Brijeg pobjedom u Bijeljini obezbijedio kvalifikacije Lige konferencija

Fudbaleri Širokog Brijega pobijedili su u Bijeljini domaću ekipu Radnika rezultatom 2:0 u posljednjem kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine. Ovom pobjedom Široki Brijeg je obezbijedio kvalifikacije Lige konferencija za narednu sezonu.

Uvodna inicijativa bila je na strani gostiju. U sedmoj minuti Zvonimir Begić je uputio opasan šut sa ruba šesnaesterca ka golu domaćih, međutim bio je neprecizan. Prvi žuti karton na utakmici zaradio je Nikola Popara nakon pregrubog tarta na sredini terena i prekida kontranapada Širokog.

U 18. minuti Begić je ponovo pokušao, ali ovog puta lopta je otišla preko gola. Pet minuta kasnije Dalibor Kozić je sjajno odbranio pokušaj Ivana Ikića koji je šutirao iz slobodnog udarca.

Nakon sjajnog centaršuta po lijevoj strani, loptu je u šesnaestercu dočekao Stipe Jurić koji je bio za malo brži od Kozića i loptu lagano glavom skrenuo u mrežu za vođstvo gostiju.

Široki Brijeg je i nakon postignutog gola nastavio da pritišće sa svih strana. Izabranici Vlade Jagodića su se opustili i razbudili tek pred sami finiš prvog poluvremena kada su zaprijetili Milan Vušurović i Jovan Motika, međutim nisu uspjeli doći do izjednačenja.

Na startu drugog dijela gosti su nastavili sa inicijativom. Nakon kornera velika gužva bila je ispred gola Radnika i katastrofalna reakcija Kozića. Lopta dolazi do Bože Muse koji je dodao do Jure Obšivača, a ovaj lako pogodio za 2:0 svog tima.

Široki je do kraja utakmice čuvao svoju prednost i prepustio je Radniku incijativu na sredini terena. Na kraju se rezultat nije mijenjao i gosti su upisali zlata vrijedna tri boda. Široki Brijeg je na kraju sezone završio na četvrtoj poziciji koja vodi u kvalifikacije Lige konferencija.