Sjeverna Makedonija petardom razbila Jermeniju u gostima, Bardi postigao het-trik

Fudbaleri Sjeverne Makedonije savladali su Jermeniju u gostima rezultatom 5:0 u okviru devetog kola grupne faze kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo i tako su preuzeli drugo mjesto u grupi J.

Za nijansu bolje su u utakmicu ušli domaći fudbaleri koji su mogli i do vođstva u 17. minuti kada je po desnoj strani probio Tigran Barsegjan, a loptu glavom preko gola poslao Norberto Briasko.

Svoju najbolju šansu u prvom dijelu gosti su uspjeli iskoristiti. Po lijevoj strani prošao je Stefan Aškovski, i proigrao Aleksandra Trajkovskog kojem je ostao lakši dio posla, samo da pošalje loptu u praznu mrežu, što je na kraju i uradio.

Nakon primljenog pogotka Jermenija je preuzela inicijativu, a do izjednačenja su mogli u 31. minuti kada je sa 20-ak metara šutirao Barsegjan, ali je lopta prozujala malo pored lijeve stative.

Novi šok za domaćina uslijedio je u 36. minuti kada je loptu sa 25 metara uz lijevu stativu poslao Enis Bardi i tako udvostručio prednost Sjeverne Makedonije na ovom meču.

U drugom poluvremenu gol koji je postigao Henrik Mhitarijan poništen je zbog ofsajda, da bi u 66. minuti sa bijele tačke svoj drugi gol na meču postigao Bardi.

Na 4:0 povisio je Milan Ristovski u 79. minuti, a konačan rezultat utakmice postavio je u 90. minuti sa bijele tačke Bardi, koji je tako postigao het trik na ovom meču.

Prije ove utakmice poznato je da se Njemačka kao prva već kvalifikovala na Svjetsko prvenstvo.

Narednu utakmicu Sjeverna Makedonija igraće kući protiv Islanda, dok će Jermenija ugostiti Njemačku.