Škoti nanijeli prvi poraz Dancima, Arnautović vodio Austriju do ubjedljive pobjede protiv Moldavije

Večeras su odigrane tri posljednje utakmice grupe F u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Škotska je savladala Dansku sa 2:0, Austrija je bila ubjedljiva protiv Moldavije sa 4:1, dok je Izrael nanio poraz Farskim Ostrvima sa 3:2.

Fudbaleri Škotske savladali su Dansku sa 2:0 i tako joj nanijeli prvi poraz u kvalifikacijama nakon što su Danci prethodno upisali devet pobjeda.

Od samog starta Škoti su se činili kao bolji i konkretniji rival, a prvi gol stigao je u 35. minutu kada se dobro snašao Džon Sutar i glavom poslao loptu u mrežu.

Igrala je domaća selekcija dosta bolje i u nastavku, stvorili nekoliko prilika, a konačnih 2:0 postavio je Če Adams u 87. minutu kada je pobjegao protivničkoj odbrani i rutinski savladao Kaspera  Šmajhela.

Škotska je takmičenje završila na drugom mjestu u grupi i igraće na domaćem terenu u baražu, dok su Danci takmičenje okončali kao prvoplasirana ekipa i direktno obezbijedili učešće na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Fudbaleri Austrije pobijedili su večeras Moldaviju sa 4:1 i na taj način stigli do svoje pete pobjede u kvalifikacionoj grupi. Povela je Austrija već u četvrtom minutu kada je mrežu Moldavije zatresao Marko Arnautović.

Kristofer Trimel je u 22. minutu povećao na 2:0, a tim rezultatom je i završeno prvo poluvrijeme. Arnautović je nakon deset minuta igre u nastavku bio precizan sa bijele tačke, dok je nadu Moldavcima vratio Ion Nikolesku u 61. minutu utakmice.

Konačnih 4:1 postavio je Dejan Ljubičić u 83. minutu poslije asistencije fudbalera Bajerna Marsela Sabicera.

Austrija je takmičenje završila na četvrtoj poziciji sa 16 bodova, ali će priliku da se domogne Svjetskog prvenstva imati preko baraža Lige nacija. Moldavija je završila kao posljednjeplasirana u grupi sa svega jednim bodom.

Izrael je u veoma uzbudljivom meču slavio protiv Farskih Ostrva sa 3:2. Izraelci su do prednosti stigli u 30. minutu kada je najstrožu kaznu sigurno realizovao Munas Dabur. Na 2:0 povidio je Šon Vajsman u 58, da bi se nakon toga probudila i reprezentacija sa dalekog evropskog sjevera.

Solvi Vatnamar je u 62. minutu pogodio za 2:1, a izjednačujući pogodak djelo je Kleminta Olsena iz 72. minuta. Pobjedu Izraelu donio je Dor Perec zatresavši mrežu u 75. minutu.

Izrael je takmičenje završio na trećem mjestu u grupi sa 16 bodova, dok su Farska Ostrva peta sa četiri boda.