Škotska

Fudbaleri Škotske golovima Nejtana Petersona i Če Adamsa savladali su sa 2:0 Moldaviju i obezbijedili učešće u baražu za plasman na Svjetsko prvenstvo u Kataru

Plasman u baraž za Svjetsko prvenstvo kroz kvalifikacionu grupu F danas je u Moldaviji izborila reprezentacija Škotske.

Dva poluvremena u kojima je gostujući sastav bio dosta ofanzivniji krunisana su sa po jednim pogotkom u oba, te ukupnom pobjedom od 2:0. Nejtan Paterson doveo je Škote do prednosti u 38. minuti nakon asistencije Džona Mekgina, da bi potom asistirao Če Adamsu 25 minuta prije kraja za postavljanje konačnog rezultata.

Škotska je nakon devet odigranih utakmica drugoplasirana u grupi F sa 20 osvojenih bodova, što je sedam više u odnosu na trećeplasirani Izrael. Moldavija je sa tek jednim bodom iz devet utakmica posljednja na tabeli.