(KRAJ) Sloboda - Radnik 3:0

U okviru 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine snage će odmjeriti Sloboda i Radnik. Domaći sastav u utakmicu ulazi nakon remija protiv Rudara, dok je Radnik u prošlom kolu doživio poraz od Leotara u Trebinju.

Za ovaj susret treneri Mladen Žižović i Vlado Jagodić odlučili su se za sljedeće sastave:

Sloboda: Bukvić – Osmić, Karišik, Jusić, Ćivić – Predragović (od 46. Veselinović), Kurtalić, Dž. Beganović, Maksimović, Husejinović – Alić.

Radnik: Aljkanović – Sušić, Batar, Šubert, Urošević – Popara, Motika, Blagojević, Ristanović, Đurić – Marković.

Utakmicu sudi Velimir Drinić.

UŽIVO

90+3′ Kraj meča.

90′ Tri minute nadoknade.

88′ GOOOOOOOOL! Sloboda je postigla i teći gol. Ubacio je Mladen Veselinović, a Dženis Beganović glavom pogodio za 3:0.

83′ Šutirao je dobro Husejinović, a Aljkanović odbio loptu do Maksimovića. Pokušao je strijelac drugog gola da zatrese ponovo mrežu Radnika, ali je još jednom intervenisao Aljkanović.

77′ Alen Kurtalić je zaradio žuti karton zbog prekršaja na centru.

jusic sloboda

75′ Nakon dva brzo primljena gola, Radnik nešto ofanziviniji ali bez prilike.

68′ GOOOOOOOOOL! Sloboda dolazi do 2:0. Husejinović je probio po krilu, centrirao do Osmića, a ovaj vratio do Maksimovića koji je pogodio za 2:0.

64′ Opasan kontranapad Radnika nakon kornera Slobode. Jovan Motika je izašao sam ispred Semira Bukvića koji odlično interveniše i spašava Slobodu.

60′ GOOOOOOOOL! Muharem Ćivić je doveo Slobodu u prednost. Prošao je lijevi bek Slobode po strani i šutirao snažno, a lopta je pod prečku završila u mreži Radnika.

maksimovic sasa

57′ Sloboda nešto aktivinija u nastavku, ali još uvijek bez prave prilike.

51′ Nije se igra početkom drugog poluvremena promijenila u odnosu na prvo. Igra se uglavnom na sredini terena, bez uzbuđenja.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

tusanj

45′ Kraj prvog poluvremena. Nije pokazao ni minut nadoknade glavni arbitar Drinić.

40′ Igra se uglavnom na sredini terena. Bez uzbuđenja na Tušnju.

34′ Jasmin Osmić je dobro centrirao u šesnaesterac, Predragović prihvatio loptu na grudi i šutirao iz voleja, ali je na mjestu bio Aljkanović.

32′ Dobra šansa za Radnik. Stigla je povratna lopta do Uroševića koji je imao dobru situaciju, ali je loše šutirao iz te pozicije i šansa je otišla u nepovrat.

slo rad

30′ Pola sata igre iza nas, publika na “Tušnju” za sada prikazanim ne može biti zadovoljna.

26′ Pored šanse Uroševića od prije nekoliko minuta, bez uzbuđenja u Tuzli.

25′ Aleksa Urošević je sjajno šutirao sa lijeve strane, bilo je to snažno, ali je prečka spasila domaće. Najbolja prilika do sada na utakmici.

19′ Pokušao je Predrag Ristanović sa distance, međutim daleko je to bilo od okvira gola.

SLOBODA RADNIK

14′ Dobro je šutirao Fedor Predragović sa ruba šesnaesterca, ali je uspio Azur Aljkanović odbiti loptu.

11′ Said Husejinović je poslao dobru loptu prema Saši Maksimoviću koji je ipak malo zakasnio i šutirao preko gola.

10′ Prvi žuti karton na utakmici zaradio je Jovan Blagojević nakon starta na centru nad Dženisom Beganovićem.

4′ Sloboda u uvodnim minutama ima loptu više u svom posjedu, ali izostaju prave prilike.

1′ Počela je utakmica.