Laktaši Rudar

Danas je odigrano šest utakmica drugog kola Prve lige Republike Srpske u kom je Sloboda iz Novog Grada slavila na svom terenu protiv Modriče, dok Rudar na svom terenu nije mogao razbiti otpor Laktaša.

Sloboda iz Novog Grada je trijumfom nad Modričom na svom terenu stadiona “Mlakve” sa 3:0, potvrdila najavljene ambicije, a to je da će se i ove godine boriti za ulazak u viši rang, odnosno Premijer ligu Bosne i Hercegovine.

Strijelac sva tri pogotka u današnjem trijumfu ekipe Slobode pod trenerskom palicom Darka Vojvodića je bio Edin Kesić koji je pogađao u 2., 35. (sa bijele tačke) i u 76. minutu.

Povratnik u prvoligaško društvo Republike Srpske, ekipa Laktaša, je danas otputovala u Prijedor gdje je odmjerila snage sa favorizovanim Rudarom koji je njihov otpor slomio tek u posljednjih desetak minuta meča.

Šta više, Laktaši su tokom prvog poluvremena poveli golom Bojana Markovića i to u 34. minut, ali je Rudar Prijedor u drugom došao do izjednačenja, te i do same pobjede.

Naime, pogodak za poravnanje na “Gradskom stadionu” u Prijedoru je bilo djelo Mile Kovačević koji gol postigao u 60. minutu, dok je sva tri boda Rudar dobio udarcem u 80. minutu i to je opet precizan bio Kovačević.

Uostalom, u nastavku teksta pročitajte kompletne rezultate sa današnjih šest odigranih utakmica prvog kola nove sezone Prve lige Republike Srpske:

• Ljubić 2:0 Famos
  • Podrinje 5:0 Omarska
  • Rudar 2:1 Laktaši
  • Sloboda 3:0 Alfa Modriča
  • Zvijezda 09 1:1 Kozara
  • Željezničar 2:0 Tekstilac