Slovačka - Španija 0:5 (KRAJ)

Slovačka i Španija od 18 časova igraju posljednji meč grupne faze Evropskog prvenstva.

Slovačka je u prvom meču pobijedila Poljsku, da bi potom izgubili do Švedske. S druge strane, Španija je ostvarila dva neriješena rezultata, pa je tako “Crvena furija” pod imperativom rezultata.

UŽIVO

90′ Kraj utakmice.

81′ Adama Traore je centrirao, ali je sada odbrana Slovačke reagovala bolje i otklonila opasnost.

72′ GOOOOL! Španija dolazi i do petog gola. Još jedan autogol Slovačke nakon gužve u kaznenom prostoru, a asistencija se piše Pau Toresu.

67‘ GOOOOL! Feran Tores postiže četvrti gol za Španiju. Sarabia je uputio snažno loptu u peterac, a Feran Tores petom poslao u mrežu za novi pogodak “Crvene furije“.

62′ Lukas Haraslin je snažno opalio s ruba šesnaesterca, ali je lopta otišla desno od gola.

57′ GOOOOL! Španija završava sav posao na ovom meču trećim golom. Alba je ubacio loptu u peterac gdje je Sarabia dočekao i poslao u mrežu.

49′ Pokušali su Slovaci dugom loptom uposliti Mikaela Durisa, no presjekla je to odbrana Španije.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45′ GOOOL! Drugi gol Španije. Izveli su korner igrači Španije, a nakon što su Slovaci za kratko odbili loptu, Žerar Moreno je vratio loptu u peterac, gdje je Ejmerik Laporte skočio najviše i postigao pogodak.

45′ Koke je probao iz velike udaljenosti iznenaditi Dubravku, ali je fudbaler Atletiko Madrida bio neprecizan.

38′ Nakon kratke dominacije Slovačke gdje su oni imali više loptu u svom posjedu, Španija je ponovo preuzela inicijativu.

30′ GOOOL! Španija vodi 1:0. Pablo Sarabia je uputio dobar udarac sa ivice kaznenog prostora, lopta je pogodila prečku, a potom je Dubravka nespretno poslao u sopstvenu mrežu.

24′ Traje pritisak Španije. Morata je sa ivice kaznenog prostora šutirao, a Dubravka još jednom bio na visini zadatka.

19′ Koke je uputio loptu u kazneni prostor gdje se odlično kretao Pablo Sarabia, ali nije uspio skrenuti loptu u okvir gola.

12′ Šutirao je Alvaro Morata u golmanovu desnu stranu, ali je odlično pročitao Martin Dubravka i odbranio taj udarac. Drugi neiskorišten penal za Španiju na ovom prvenstvu.

11′ Bjorn Kuipers je pokazao na bijelu tačku zbog prekrašaja nad Kokeom.

10′ Iako je glavni arbitar prvo sudio faul u napadu Španiji, sada se provjerava VAR zbog potencijalnog jedanaesterca.

5′ Stigla je lopta na drugu stativu do Cezara Azpilikuete koji je šutirao po zemlji, ali je lopta pogodila nekoliko igrača Slovačke koji su potom otklonili opasnost.

4′ Španija pokušava kratkim dodavanjima ugroziti gol Slovačke koja u uvodnim minutama ne pokazuje da se planiraju samo braniti danas.

1′ Utakmica je počela.

SASTAVI

Slovačka: Dubravka – Hubočan, Škriniar, Satka, Pekarik – Mak, Hromada, Kučka, Haraslin, Hamšik – Duda.

Španija: Simon – Alba, Laporte, Garsija, Azpilikueta – Pedri, Buskets, Koke – Moreno, Morata, Sarabia.