Slovenija i Hrvatska odigraće svoje prve utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru večeras od 20:45h na stadionu “Stožice” u Ljubljani.

Biće ovo susret svjetskih vicešampiona sa komšijskom Slovenijom, preko koje će pokušati doći do prva tri boda u trci za plasman na Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.

UŽIVO

90′ KRAJ

90+3′ Oršić ubacuje Pašaliću a njegov udarac blokira Mevlja.

90′ Hrvati traže penal. Budimir je šutirao, lopta je pogodila Vetriha nakon čega su “Vatreni” tražili igranje rukom.

89′ Kramer je imao čistu situaciju s Livakovićem na asistenciju Stojanovića, ali je udarac otišao daleko preko gola.

86′ Lovrić i Iličić izlaze s terena, umjesto njih su na terenu Kenan Bajrić i Nejc Kubic.

85′ Pašalić daje loptu za Perišića na stranu, a njegov udarac lako brani Oblak.

83′ Mario Pašalić ulazi na teren umjesto Kovačića.

78′ Kramer oduzima loptu Brozoviću i šutira s 20 metara, ali ravno u Livakovića.

77′ Žuti karton Mevlja.

76′ Novi žuti karton za Hrvate. Budimir je bio neoprezan pri startu na Oblaka koji je prije njega stigao do lopte koju je uputio Modrić.

70′ Perišić je još jednom probio po lijevoj strani i pokušao asistirati Budimiru, ali je Mevlja opet bio na svom mjestu.

69′ Izmjene: Ante Budimir umjesto Vlašića (Hrvatska), Blaž Kramer i Amadej Vetrih mijenjaju Šporara i Jaku Bijola (Slovenija).

68′ Vida ruši Iličića na sredini terena i dobija žuti karton.

66′ Dalić mijenja Kramarića, uveo je Josipa Brekala.

65′ Prva izmjena Matjaža Keka. Bohar je zamijenjen Domenom Črnigojem. Vrsaljko dobija žuti karton.

64′ Perišić se u jedan na jedan situaciji riješio Stojanovića, nakon čega je lijevom nogom s gol-aut linije ubacio loptu koju je presjekao Oblak.

62′ Nova opasnost pred Oblakovim golom poslije prekida. Modrić je ubacio iz skraćenog kornera, a viši od Vide bio je Blažić.

59′ Šporar je pokušao nakon dodavanja Petra Stojanovića, lopta se odbila od Lovrena i dobila nezgodnu putanju, pa je Livaković morao napraviti tri dodatna koraka kako bi spriječio njen ulazak u gol.

54′ Oršić je pokušao s 25 metara, ali je njegov udarac išao ravno u dobro postavljenog Oblaka.

53′ Šporar nije stigao do ubačaja Bohara, a to je iznenadilo Perišića koji je zamalo glavom pogodio sopstvenu mrežu.

51′ Kovačić je prebacio loptu na desnu stranu za Šimu Vrsaljka koji nakon duplog pasa s Modrićem ubacuje nisku loptu koju Miha Mevlja izbija daleko od svog gola.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme. Zlatko Dalić je uradio prvu izmjenu. Na teren je poslao Mislava Oršića umjesto Barišića.

45′ Kraj prvog poluvremena.

45+1′ Kapiten Hrvatske je opasno ubacio loptu pred gol, Vida je spustio loptu pred gol, a u utrci Kramarića i Oblaka prema njoj brži je bio slovenački golman.

45′ Modrić je izborio slobodan udarac u opasnoj zoni. Jure Balkovec ga je srušio u blizini linije kaznenog prostora.

43′ Odlična šansa za domaću ekipu. Šporar i Iličić su ostali sami s Vidom i Lovrenom na polovini Hrvatske. Fudbaler Atalante se odlučio na udarac s linije 16 metara, odakle nije uspio pogoditi okvir gola.

41′ Opasan centaršut u visini koljena uputio je Vrsaljko s desne strane, a Oblak je stigao do te lopte prije Perišića.

38′ Nova prilika pred golom Oblaka. Barišić se pojavio u napadu i ubacio za Kramarića kojem lopta prelazi preko noge.

35′ Novi žuti karton za Hrvate. Brozović je zbog prigovora Mateu Lahozu javno opomenut.

33′ Opet korner za Hrvatsku. Modrić šalje loptu u peterac gdje se Lovren izborio za dobru poziciju iz koje je prebacio gol.

28′ Modrić ubacuje iz slobodnog udarca s 35 metara, Vida promašuje loptu na koju na kraju kasni Dejan Lovren i propušta priliku da izjednači rezultat iz dobre pozicije.

24′ Prvi žuti karton na utakmici dobio je Borna Barišić zbog prekršaja nad Iličićem 40 metara od svog gola.

22′ Slovenci ponovo prijete. Ovaj put poslije kornera Miha Blažić slabo šutira što Livaković bez puno problema brani.

21′ Damjan Bohar se našao u dobroj poziciji na lijevoj strani u blizini gola, pokušao je dodati Andrazu Šporaru koji je zakasnio na taj pas.

15′ Goool! Vida je blokirao pokušaj Josipa Iličića, lopta se odbila do Lovrića koji sa šesnaest metara pogađa drugi ugao gola Dominika Livakovića.

10′ Vlašić je napravio pravu pometnju pred golom Slovenije nakon dodavanja Matea Kovačića, šutirao je sa vrha peterca, a Jan Oblak je vrhovima prstiju proslijedio loptu do stative koja je usmjerila loptu nazad ka terenu.

7′ Nikola Vlašić se umjesto udarca na gol odlučio za dodavanje za Andreja Kramarića, čiji udarac s linije šesnaesterca prolazi blizu desne stative gola.

6′ Ovaj put je Modrić ubacio direktno iz kornera, najviši u skoku bio je Domagoj Vida čiji je udarac glavom završio daleko od okvira gola.

3′ Nakon duela Sandija Lovrića i Dejana Lovrena hrvatski štoper je ostao na zemlji u bolovima.

2′ Luka Modrić, Ivan Perišić i Marcelo Brozović su kombinovali nakon kornera, ali je vezni fudbaler Intera uputio loš centaršut.

1′ Počelo je na stadionu “Stožice” u Ljubljani.

SASTAVI:

Slovenija: Oblak – Stojanović, Blažić, Mevlja, Balkovec – Bijol, Lovrić, Kurtić – Iličić, Šporar, Bohar.

Hrvatska: Livaković – Vrsaljko, Lovren, Vida, Barišić – Brozović, Kovačić, Kramarić, Modrić, Vlašić – Perišić.