printscreen

Na meču 15. kola Serije A između domaćeg Sasuola i Napolija se desila prava drama u sudijskoj nadoknadi, a sam susret je završen sa konačnih 2:2 i podjelom bodova.

Ništa nije slutilo da će susret domaćeg Sasuola i Napolija obilovati uzbuđenjima, golovima, crvenim kartonom, ali i perenijalno prisutnim VAR-om u posljednje dvije godine.

Jedina šansa koja je bila vrijedna pomena u prvom dijelu okršaja ova dva kluba je ona iz 27. minute kada je Lorenco Insinje nakon solo prodora i šutao po golu protivnika, ali je njegov udarac odbranio Andrea Konsilji.

Drugo poluvrijeme je zato pružilo sve ono što jedna fudbalska utakmica treba da pruži. U 51. minutu je Fabijan Ruiz postigao gol za vođstvo Napolija nakon asistencije Pjotra Zijelinskog.

Samo devet minuta kasnije Napolitanci dolaze do prednosti od 2:0, kada je Zijelinski opet upalio svoje “radarske sisteme” i u šesneastercu pronašao Insinjea koji je smireno završio ovu akciju.

Domaći ipak nisi klonuli duhom i u 72. minutu su smanjili prednost Napolija na 2:1, kada je strijelac bio Đanluka Skamaka na predivnu asistenciju Đorđosa Kirijakopulosa.

Sasuolo je nastavio sa prtiscima i prijetio je preko Domenika Berardija u 76. minutu, ali gola za poravnanje nije bilo. Igrao se 89. minut kada je Đan Marko Ferara razveselio sve navijače domaćeg tima na “Mapei stadionu” golom za 2:2 nakon preciznog centaršuta Berardija.

U 92. minutu Sasuolo je stigao i do gola preko Gregorija Defrela za pobjedu, nakon čega je Lućano Spaleti pobjesnio i glavni arbitar susreta Ivano Pecuto mu je dodijelio crvenu kartu.

Italijanski trener je vjerovatno i požalio zbog toga što je odstranjen sa klupa zbog ponašanja, jer je Pecuto odlučio konsultovati VAR sobu i nakon toga je poništio pobjednički gol Sasuola čime je susret završen remijem.