Fudbaleri Dinama iz Zagreba poraženi su na “Maksimiru” od Slaven Belupa sa 2:0 na otvaranju nove takmičarske sezone.

Dinamo je nakon dvomeča sa Valurom dočekao na svom terenu ekipu Slaven Belupa i već na startu priredio neprijatno iznenađenje svojim navijačima.

Prvu priliki na utakmici imao je Slaven u 24. minutu kada je Nemanja Glavčić iz slobodnog udarca zatresao prečku gola Dominika Livakovića. Dinamo je uzvratio 12 minuta kasnije kada je na asistenciju Rasmusa Lauritsena prečku pogodio Lirim Kastrati.

Hladan tuš za domaće navijače desio se u 51. minutu kada je nakon velike greške Livakovića odlično reagovao Ivan Krstanović za šok ionako pokislih Dinamovih pristalica.

Krenuo je Dinamo u nastavku po izjednačenje, ali umor u evropskim utakmicama očigledno je učinio svoje. Štaviše, Slaven Belupo je u 84. minutu nakon sjajne akcije duplirao vođstvo, a strijelac je ovoga puta bio Bruno Bogojević što je bilo i više nego dovoljno za prvu pobjedu Slaven Belupa nad “Modrima” u gostima nakon skoro 17 godina.

U drugoj utakmici dana Osijek je na svom terenu savladao Šibenik rezultatom 3:0. Prvo poluvrijeme završeno je bez golova, a otpor Šibeničana domaći su slomili u 63. minutu kada je Ramon Mierez iskoristio sjajan centaršut Mate Miloša i glavom pospremio loptu u lijevi ugao Rogićevog gola.

Pitanje pobjednika rješeno je u 90. minutu kada je nakon sjajne timske akcije mrežu Rogićevog gola zatresao Damjan Bohar.

Isti igrač je u petoj minuti sudijske nadoknade bio precizan sa bijele tačke za prvu pobjedu Osijeka u novoj sezoni.

Hrvatsko fudbalsko prvenstvo nastavlja se sutra utakmicama Lokomotiva – Hajduk i Rijeka – Gorica.