Šok za Simeonea i Madriđane, trećeligaš Kornelija izbacio Atletiko iz kupa

Španski trećeligaš Kornelija je eliminisao Atletiko Madrid iz Kupa Španije pobjedom na domaćem terenu od 1:0.

Jedini pogodak postigao je Adrijan Himenez u sedmom minutu susreta nakon ubačaja Agusa Medine iz slobodnog udarca. Rikard Sančez iz “Atletija” dobio je drugi žuti karton u 63. minutu i morao je da napusti teren i ostavio svoj tim sa 10 igrača.

Elče je golom Lukasa Boje i pobjedom od 1:0 nad La Nusijom prošao u drugi krug takmičenja.

Serhio Leon iz Levantea je sa dva gola danas donio pobjedu 2:1 svom timu protiv Portugaletea. Mario Musi je postigao jedini pogodak za Portugalete.

Betis je sa 3:1 u gostima savladao Mutilveru. Golove za pobjednički tim postigli su Huan Miranda, Everton i Huanmi. Gol utjehe za domaćina postigao je Havijer Brinol.

Osasuna je ubjedljivom trijumfovala nad Olotom od 3:0. Oier, Ante Budimir i Enrike Barha pogađali su za pobjednički sastav.

Alaves je pobijedio u gostima Deportivo La Korunju minimalnim rezultatom 1:0, jedini strijelac na meču bio je Luis Raioha.

Granada je nakon produžetka prošla u naredni krug kupa, pobjedivši Leonesu sa 2:1. Darvin Mačis golom 116. minutu donio je pobjedu svom timu. Za Granadu je još pogađao Horhe Molina, dok je za Leonesu Mark Rovirola.

Espanjol je sa 2:0 bio bolji od Burgosa kao domaćin. Lei Vu i Maks Svenson su pogađali mrežu Burgosa.

Rajo Valjokano je savladao Haro Deportivo 3:1. Andres Martin je postigao dva gola i jedan Jasin Kuasmi za Valjokano, dok je Hon Iruarizaga za Deportivo.

Leganes je sa dva pogotka u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika protiv Sokuelamosa od 2:0. Kevin Bua Miguel de la Fuente upisali su se u listu strijelaca.

Golom Vave Guereira u 90. minutu Navalkarnero je trijumfovao sa 1:0 protiv favorizovanog Las Palmasa.

Tenerife su sa 2:0 savladale Kasteljon u gostima, a pogotke su postigli Valentin Vada Karlos Ruiz.

Almerija je pobijedila danas u gostima Numansiju rezultatom 2:1. Argentinac Lukas Robertone je postigao dva gola za pobjednika, dok je na drugoj strani Huan Menudo pogodio mrežu sa bijele tačke.

Malaga je minimalnim rezultatom od 1:0 nakon produžetaka savladala Real Ovijedo. Zahvaljujući golom Pabla Čavarije u 118. minutu, Malaga je prošla u narednu rundu takmičenja.

Fuenlabrada je poslije izvođenja jedanaesteraca pobijedila Majorku na domaćem terenu. U regularnom dijelu nakon 90 minuta bilo je 1:1. Adrijan Dieguez je pogodio za domaće, dok je za goste Aleksandar Trajkovski. Poslije izvođenja penala bilo je 7:6 za Fuenlabradu.