Fudbalska reprezentacija Španije savladala je danas Obalu Slonovače nakon produžetaka sa 5:2 i tako postala prva selekcija koja je izborila plasman u polufinale Olimpijskih igara u Tokiju.

Erik Baji je u 10. minutu postigao gol za vođstvo Obale Slonovače, a izjednačenje Špancima donio je Dani Olmo u 30. minutu utakmice.

Taj rezultat stajao je na semaforu do 90. minuta, a onda je uslijedila prava drama. Najprije je Maks Gradel u prvoj minuti nadoknade vremena pogodio za veliko slavlje afričke reprezentacije, ali je Rafael Mir u 93. minutu obezbijedio svojoj ekipi produžetke.

U produžecima je “Crvena furija” uspjela da slomi otpor Obale Slonovače u 98. minutu kada je Mikel Ojarzabal postigao pogodak za vođstvo. Do kraja meča Rafael Mir je sa još dva gola donio Špancima siguran trijumf i prolazak u polufinale.

U polufinalu Španci će se sastati sa pobjednikom duela u kome igraju Japan i Novi Zeland.