Srbija dominirala u prvom, Slovenija spretnija u drugom poluvremenu

Slovenija i Srbija remizirali su rezultatom 2:2 u Ljubljani.

U četvrtom kolu Lige nacija Slovenija i Srbija postigli su po dva gola i osvojili po bod na utakmici odigranoj u Ljubljani.

Srbija je dominirala prvim poluvremenom, a svu snagu pokazala je već u osmoj minuti kada je ponovo do izražaja došla vjera u sistem 1-3-5-2 kojeg je Orlovima donio Dragan Stojković Piksi

Direktno učešće u vodećem golu tada su uzeli dva “wing-backa”. Filip Mladenović je nakon driblinga ubacio loptu sa lijeve strane, a nju je sa vrha peterca na kontra strani glavom u mrežu zakucao Andrija Živković

Mnogo problema Slovencima pravio je u prvih 45 minuta dobro raspoloženi Dušan Tadić nakon čijeg majstorskog driblinga, a zatim i centaršuta, je gol deset minuta pred odlazak na odmor postigao Aleksandar Mitrović

SERBIA LUXEMBOURG 41
(Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images)-STARSPORT

Ne toliko koliko u prvom poluvremenu, ali kvalitetniji tim na terenu bila je Srbija i tokom drugih 45 minuta, koji su pripali Sloveniji. Slovenci su tada znali sačekati svoje prilike za brze tranzicije i konačan rezultat postaviti na 2:2.

Adnan Gnezda-Čerin već je u trećoj minuti drugog poluvremena smanjio zaostatak, a pet minuta poslije njega konačan ishod meča postavio je Benjamin Šeško