Fudbalska reprezentacija Srbije prvi meč u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Kataru igraće protiv Republike Irske, što će biti i debi Draganu Stojkoviću Piksiju na klupi “Orlova“.

Ono što bi trebalo biti olakšanje domaćem timu je oslabljeni tim Irske, a Srbija će na putu za Katar biti potrebna tri boda iz ovog duela. Selektori su se odlučili za sljedeće sastave:

• Srbija: Dmitrović – Milenković, Mitrović, Pavlović – Gajić, Lukić, Račić, Mladenović – Tadić, Vlahović, Đuričić
  • Irska: Travers – Kolman, O’Šej, Klark, Stivens – Molumbi, Kulen, Braun – Doerti, Robinson, Konoli

Uživo:

90′ Srbija je na kraju došla do veoma bitne pobjede od 3:2

86′ Goooool!!! Stefan Mitrović je krenuo da vrati loptu Dmitroviću, to je Long iskoristio i dodao do Džejmsa Kolinsa, a ovaj je lagano pogodio za 3:2

82′ Umjesto Vlahovića u igru je ušao Luka Jović

79′ Selektor Irske izvršio je trostruku izmjenu

77′ Umjesto Tadića u igru je ušao Nemanja Gudelj.

75′ Goooool!!!! Tadić je sjajno ubacio u peterac, gdje je Mitrović u svom stilu skočio i postigao drugi gol za velikih 3:1.

69′ Goooool!!!! Predivan gol Mitrovića sa oko 25 metara kada je lobovao mladog Traversa za preokret i vođstvo od 2:1.

68′ U igru kod Iraca ušao je  Šejn Long, a izašao je Aron Konoli.

63′ Piksi je u igru nakon toga uveo Aleksandra Mitrovića i Nemanju Maksimovića, dok su izašli Račić i Đuričić

63′ Milenković je pokušao sa 20 metara i malo je nedostajalo Vlahoviću da ugura loptu u mrežu.

61′ Hendrik je ušao umjesto Molumbija i to je prva izmjena u sastavu Irske.

57′ Veliku šansu poslije kornera imao je Klark, ali je sa nekih pet metara poslao loptu pored gola.

52′ Irci su tražili penal nakon uklizavanja Mitrovića, no Masa je rekao da od penala nema ništa.

46′ Lukić je dobio loptu na vrhu šesnaesterca, no šutirao je preko gola.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, a u timu Srbije Filip Kostić je ušao umjesto Mladenovića.

45′ Poluvrijeme je završilo rezultatom 1:1.

44′ Tadić je proigrao Đuričića kome je sjajno odbranio golman Irske.

43′ Nakon dodavanja Mladenovića, Đuričić je šutirao sa deset metara pored gola.

40′ Goooool!!!! Dušan Vlahović postiže gol za 1:1, nakon asistencije Tadića.

35′ Ekipa Dragana Stojkovića je imala veći posjed lopte, no nisu nikako mogli stvoriti konkretnu priliku.

25′ Srbija je imala već sedam kornera, ali su se gosti svaki put sjajno odbranili.

18′ Gooool!!! Robinson je prošao po lijevoj strani i ubacio je u šesnaesterac, gdje je najviši u skoku bio Braun i savladao je Dmitrovića.

13′ Uslijedio je mirniji ritam na utakmici i većinom se igralo na sredini terena.

7′ Strahinja Pavlović je pokušao poslije kornera, no to je otišlo preko gola.

5′ U prvih pet minuta gostujuća ekipa je bila ofanzivnija i imali su dva kornera, ali se Srbija odbranila.