MeridianSportBH

Fudbalska reprezentacija Srbije dočekuje selekciju Luksemburga u četvrtom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a Dragan Stojković je odlučio da u meč krene s jednim napadačem.

Selekcija Srbije nakon tri odigrana meča ima sedam osvojenih bodova, dok Luksemburg ima bod manje. U kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine Srbija je slavila u oba meča, u Beogradu je bila bolja sa 3:2, dok je na gostovanju trijumfovala sa 3:1.

Selektori Dragan Stojković i Luk Holc odlučili su se za sljedeće sastave:

Srbija: Rajković – Milenković, Nastasić (Veljković od 82′), Pavlović – Lazović (Vlahović od 70′), Lukić (Radonjić od 70′), Gudelj, Kostić – Tadić (Maksimović od 91′), Milinković-Savić – A. Mitrović (Jović od 82′)

Luksemburg: Moris – Jans, Šano (Skenderović od 89′), Mahmutović (Til od 46′), Karlson – Martins, Bareiro – Sinani (Devil od 89′), Til (Sančez od 90′), Pinto – Rodrigez

Uživo:

90+5′ Gooooooool!!!!! Konačnih 4:1 na meču postavio je Nikola Milenković golom nakon centaršuta Kostića.

90+3′ Vlahović je prvo loše odreagovao u dobroj situaciji dodao je do Radonjića, koji je poslao loptu preko gola.

90+1′ Nemanja Maksimović je ušao umjesto Dušana Tadića.

90′ Počela je sudijska nadoknada.

87′ Tim Dragana Stojkovića sada lagano kontroliše meč.

82′ Umjesto povrijeđenog Mitrovića u igru je ušao Luka Jović, a Miloš Veljković umjesto Nastasića

81′ Gooooooool!!!!!Orlovi” stižu do treće gola, kada je nakon šuta Mitrovića golman odbranio, ali je Maksim Šano postigao autogol.

80′ Novi veliki promašaj imao je Milinković-Savić, kada je poslao loptu pored gola sa nekih deset metara.

79′ Odmah je zatim Mitrović glavom šutirao, sada je golman gostiju odbranio.

78′ Vlahović je imao veliku šansu, ipak je promašio gol sa nekih deset metara.

77′ Goooool!!!! Oliver Til je sa vrha šesnaesterca zakucao loptu pod prečku i smanjio rezultat na 2:1.

73′ Mitrović je došao u dobru šansu, ipak gosti su nekako uspjeli iznijeti loptu dalje od gola.

70′ U timu Srbije u igru su ušli Nemanja Radonjić i Dušan Vlahović umjesto Lukića i Lazovića.

66′ Napali su gosti, ali opet je odbrana domaće ekipe dobro reagovala i nije dozvolila rivalu da ozbiljnije zaprijeti ka golu Predraga Rajkovića.

63′ Srbija i dalje napada, pokušavajući da postigne treći gol na meču, jer na kraju kvalifikacija dosta može odlučiti i gol razlika.

57′ Iznenada je Kostić došao u šansu, no loše je šutirao i Moris je to bez većih problema odbranio.

55′ Kao i ranije utakmica se igra većinom na polovini terena gostiju.

51′ Saša Lukić je oduzeo loptu u protivničkom šesnaestercu i poslao je visoko preko gola.

49′ Darko Lazović je ubacio u peterac, gdje je ispred Mitrovića reagovao jedan protivnički fudbaler.

47′ Til je šutirao sa oko deset metara, da bi njegov šut izblokirao jedan od igrača Srbije.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, a kod gostiju Oliver Til je ušao umjesto Enesa Mahmutovića

45+3′ Kraj prvog poluvremena.

45+2′ Najveća šansa za Luksemburg, kada je Nemanja Gudelj u posljednji trenutak izbio loptu van šesnaesterca.

45′ Fudbaleri Srbije su propustili dobru priliku, jer su previše komplikovali ispred gola gostiju.

42′ Zaprijetio je Danel Sinani sa oko 20 metara, ali je lopta otišla pored gola.

38′ Tadić je imao sjajnu priliku da šutira, no on je dodao do Mitrovića, ali se napadač Srbije našao u ofsajdu.

35′ Gooooool!!!! Mitrović postiže novi gol, sada je glavom matirao protivničkog golmana nakon asistencije Kostića.

34′ Nakon primljenog gola gosti su krenuli malo ofanzivnije, ali ekipa Srbije sve drži pod svojom kontrolom.

29′ Tadić je sada ubacio u peterac, a tamo je Mitrovićev šut glavom odbranio Entoni Moris

25′ Prvi šut ekipe Luksemburga, no Bareira je poslao loptu daleko od gola.

22′ Goooooo!!!! Srbija stiže do vođstva nakon što je Sergej Milinković – Savić maestralnim pasom ostavio Mitrovića samog ispred gola, a ovaj je postigao svoj šesti gol u ovim kvalifikacijama.

20′ Novu dobru priliku na meču imao je Dušan Tadić, pošto je primio loptu u šesnaestercu, ali je golman gostiju sačuvao svoju mrežu.

15′ Najbolju priliku imao je Aleksandar Mitrović kada je glavom, nakon centaršuta Filipa Kostića, šutirao pored gola.

13′ Pomoć se ukazivala Leandru Bareiru, koji je se kasnije vratio na teren.

10′ Luksemburžani su imali prvi napad, ali su njihovi pokušaji za šut izblokirani.

8′ Srbija je imala tri uzastopna kornera, ali su se gosti uspješno odbranili.

6′ Dušan Tadić je pokušao lobovati golmana s polovine terena, ali je to otišlo preko gola.

5′ Očekivano fudbaleri Srbije imaju loptu više u svojim nogama i pokušavaju stvoriti priliku za gol.

2′ Odmah na startu utakmice pomoć se ukazivala jednom fudbaleru Luksemburga, koji je nastavio meč.

1′ Utakmica je počela.