Srbija uspješnija u duelu s juniorima Bosne i Hercegovine

Prvi od dva zakazana prijateljska meča juniorske selekcije Bosne i Hercegovine sa Srbijom odigran je danas u Trening centru NFS BiH u Zenici, a gosti su pobijedili rezultatom 0:1.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri između dva šesnaesterca, gdje nijedna ekipa nije stvorila priliku za pogodak. U drugoj minuti nastavka gosti su prvi zaprijetili, ali je nakon centaršuta sa lijeve strane Uroš Kabić na petercu loše zahvatio loptu glavom i ona odlazi pored gola. Isti igrač imao je priliku u devetoj minuti drugog dijela kad je ušao u kazneni prostor bosanskohercegovačkog tima iskosa sa lijeve strane, a golman reprezentacije BiH Nikola Pušić pravovremeno istrčava i blokira njegov udarac.

Srbija do prednosti dolazi devet minuta prije kraja. Nakon kornera sa lijeve strane u kaznenom prostoru se najbolje snalazi Mihajlo Ivanović i postiže gol za 0:1. Reprezentacija Bosne i Hercegovine je najbliže izjednačenju bila u 87. minuti kad je Antonio Prskalo pokušao iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, ali lopta odlazi pored gola.

Drugi meč ovih selekcija na programu je 22. aprila u 12h.