srbija

Fudbaleri Srbije savladali su selekciju Katara u Beogradu rezultatom 4:0 u okviru prijateljske utakmice. Golove za domaći tim postigli su Saša Lukić, Luka Jović, Dušan Vlahović i Sergej Milinković-Savić.

Pravdu sa centra stadiona “Rajko Mitić” dijelio je najbolji bosanskohercegovački sudija Irfan Peljto.

Prva veća prilika bila je u petoj minuti za domaće fudbalere, kada je Nemanja Maksimović izašao oči u oči sa golmanom Sad Al Šebom, koji je bio uspješniji i loptu skrenuo u korner.

U 24. minuti dobro se oslobodio Ali Almoez, i sa 11 metara uputio snažan udarac, međutim na golu Srbije spreman je bio Vanja Milinković-Savić koji se bacio kao mačka i spriječio vođstvo Katarana.

U finišu prvog poluvremena, u drugoj minuti sudijske nadoknade, po desnoj strani prošao je Nemanja Radonjić, golman Katara loptu odbio do Saše Lukića, a on ju dobrim udarcem pospremio pod prečku za vođstvo Srbije na ovom duelu. Ovim rezultatom se i otišlo na odmor.

Srbija, Srbija uvjerljivo savladala Katar i napravila dobru uvertiru pred Portugal

Na otvaranju drugog dijela odmah smo vidjeli pogodak. Poslije gužve u šesnaestercu Katara najbolje se snašao Luka Jović koji je dobro šutirao i udvostručio prednost Srbije na ovo meču.

U 53. minuti Radonjić je proigrao Dušana Vlahovića, a napadač Fiorentine mirno realizovao ovaj napad za velikih 3:0. Poslije velike prednosti tempo utakmice je očekivano opao i gledali smo tvrdu utakmicu na sredini terena, dok je lopta bila u posjedu većinom kod izabranika Dragana Stojkovića Piksija.

U listu strijelaca upisao se i Sergej Milinković-Savić u 83. minuti utakmice i tako postavio konačnih 4:0.

Fudbaleri Srbije igraće narednu utakmicu protiv Portugala u Lisabonu i tada će biti jasnije ko će direktno izboriti plasman na Svjetsko prvenstvo, a ko će morati u baraž. Podsjećamo, da selekcija Portugala večeras od 20:45h gostuje u Dablinu reprezentaciji Irske.