Starčević: "Možda smo bili previše impresinorani"

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je juče u Skoplju u prijateljskoj utakmici od Sjeverne Makedonije rezultatom 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je Luan Abazi u 47. minutu utakmice.

Selektor Slobodan Starčević je nakon trećeg uzastopnog poraza Zmajića izjavio:

“U prvom poluvremenu Makedonija je igrala agresivnije i kvalitetnije, te su stvorili više prilika. Tek negdje oko dvadesete minute smo uspostavili ravnotežu i počeli da igramo. Možda smo bili previše impresionirani jer imamo puno igrača na prelasku iz juniorskog u seniorski fudbal, a na drugoj strani je bila ekipa koja već igra kvalifikacije.

U drugom poluvremenu, nakon izmjena, utakmica je bila ravnopravna i mogu reći da smo pred kraj imali i bolje šanse. Možda smo mogli i da izjednačimo, ali kad se sve sabere i oduzme, protivnik je zasluženo pobijedio. Imamo dosta materijala za analizu i dosta prostora da spremimo ekipu da odigra u nedjelju bolju utakmicu protiv Makedonije.“

Drugu prijateljsku utakmicu ove dvije selekcije odigrat će sutra, 12. juna od 17 sati, također u Skoplju.