Stojković: "Moramo Mitrovića oporaviti što prije"

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković rekao je nakon pobjede nad Luksemburgom od 4:1 da je cilj ostvaren i da trenutno brine za povredu Aleksandra Mitrovića.

Srbija je ostvarila treću pobjedu u kvalifikacijama, a sada su bili ubjedljivi protiv gostiju iz Luksemburga.

Uspjeli smo da ostvarimo cilj, da se pobijedi i osvoje nova tri boda. Prvo poluvrijeme je bilo dobro, možda ne perfektno, ali je bila dominacija. U nastavku smo pali, dozvolili Luksemburgu da ima veći posjed lopte, ali smo se vratili i bez problema priveli utakmicu kraju. To je nešto što je normalno. Stalno se potencira pristup kada igramo, kada nosiš dres svoje zemlje moraš da trčiš i izgaraš iz minuta u minut” – izjavio je Stojković nakon meča.

Prilikom treće gola domaćih, povrijedio se Mitrović, a njegovo stanje će se znati naredni dana.

Vidjećemo kakvo je stanje. Mitrović je dobio jak udarac, u pitanju je jagodična kost, ali moramo da uradimo sve da se oporavimo što prije moguće. Već u utorak da pokažemo pravu igru i osvojimo bodove” – dodao je Stojković.

Srbija naredni meč igra protiv Irske u gostima.